dust8

Prodlužuje každodenní masturbace život?

Odpovědi
Rokio

To sice nevím, ale je zdravá a je to skvělá prevence proti znásilnění. Člověk, který masturbuje, se pak udrží na uzdě, protože masturbací vybije svoje sexuální pudy.

Edison

Není to prokázáno.

Bobek 2

Jako každá jiná náhražková závislost má svá pozitiva i svá negativa. Fyziologicky, zejména neurologicky, má podobný efekt jako cvičení. Dokážu si představit, že lidem s depresí bez možnosti sexuálních vztahů může do jisté míry kompenzovat to, čeho se jim v životě nedostává, a tím třeba i oddálit nebo odvrátit stav, který by jinak mohl vést třeba k sebevraždě. Na druhou stranu přílišná závislost na masturbaci, případně pornu atd. může člověka odvádět od toho, aby se v životě realizoval a využíval jeho příležitostí. Obdobné přínosy i rizika ovšem mohou mít i reálné sexuální vztahy a kontakty.

quentos

Nestraš, já nechci žít věčně.

zjentek

To nevím, ale Rokio zas koukám neví, o čem píše. Já mastrubuju nonstop a ve spánku se pak stejně pravidelně udělám, takže o jakém vybití sextouhy to tady synek píše? Jestli mně to prodlouží život fakt nevím, ale asi už přesluhuju.

da ny

Hloupost,
ale jestli se u toho řádně řehtáte/smějete, pak ano 😁