Kepler

Prodejce přijímá platby jen přes kreditní karty, je to bezpečné?

V případě, že ano, co mám dělat, když tak platit nemůžu? Chtějí po mně číslo kreditní karty a nějaký CVV/CVC. Prý jsem vyhrál i-phone za účast v anketě. Celé se mi to zdá krajně podezřelé. Odesílatelem e-mailu je Apple Zákaznické Centrum info@collosusattics.com

Co jsem zjistil na infolince – viz DISKUZE.

Nejlepší odpověď
Schluker

Keplere tuhle “otazku” beru jako tvuj pokus o osvetu. Jde o klasicky pokus o phishing, dalo by se rici ucebnicovy. Nic nikam nezadavat, k zadne vyhre ve skutecnosti nedoslo.

Další odpovědi
Dochy

Platby kartou u normálních obchodníků jsou poměrně bezpečné. Ale promiň, řešit výhru od Apple na nějakém webu befelemepeseve­ze.com …

Malvína

Jasný podvod. Apple nezasílá takové e-maily, ten ze zákaznického centra je jasně falešný. Platit kartou jedině u ověřených prodejců. Když si nejsem jistá, zda je nějaký e-shop nebo prodejce v pořádku, hledám recenze na internetu. Lepší se x-krát zeptat, než naletět.

Hlada

Nechci výhru zadarmo.

xiperio

Podvod.

GM

Nikdy objednané ani neobjednané zboží neplatím kartou ani předem převodem, vždy pouze na dobírku. Pokud tenhle způsob prodejce neumožňuje, ať si zboží nechá!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

marci1

Informace Applu: 🙂
https://suppor­t.apple.com/cs-cz/HT204759

Kepler

Jak jsem mezitím zjistil na infolince banky, taková platba kartou je normální a bezpečný způsob (na to jsem se ptal). Fígl je v tom, např. že ti pak budou strhávat další peníze z účtu. Nedostal jsem žádné obchodní podmínky a navíc uvedený web vůbec nepatří Applu. Takže jasní podvodníci.

Pepa25

Fígl je hlavně v tím, že netušíte, komu platíte. V rámci platební brány by měl být obchodník jasně identifikovaná, ale … Takže problém není v placení kartou, ale v placení kartou na podezřelých webech.

Pepa25

Tak velká firma a pro takovou skvělou nabídku využívá anonymní doménu zaregistrovanou před pár dny z Lotyšska, to jsou věci, co ,,,? ;-P

Korn10

Dúfam že to je vtip. Ak nie tak sa jedná o podvod