Avatar uživatele
Kepler

Prodejce přijímá platby jen přes kreditní karty, je to bezpečné?

V případě, že ano, co mám dělat, když tak platit nemůžu? Chtějí po mně číslo kreditní karty a nějaký CVV/CVC. Prý jsem vyhrál i-phone za účast v anketě. Celé se mi to zdá krajně podezřelé. Odesílatelem e-mailu je Apple Zákaznické Centrum info@collosusattics.com

Co jsem zjistil na infolince – viz DISKUZE.

Zajímavá 0 před 1075 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Keplere tuhle “otazku” beru jako tvuj pokus o osvetu. Jde o klasicky pokus o phishing, dalo by se rici ucebnicovy. Nic nikam nezadavat, k zadne vyhre ve skutecnosti nedoslo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Platby kartou u normálních obchodníků jsou poměrně bezpečné. Ale promiň, řešit výhru od Apple na nějakém webu befelemepeseve­ze.com …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Jasný podvod. Apple nezasílá takové e-maily, ten ze zákaznického centra je jasně falešný. Platit kartou jedině u ověřených prodejců. Když si nejsem jistá, zda je nějaký e-shop nebo prodejce v pořádku, hledám recenze na internetu. Lepší se x-krát zeptat, než naletět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nechci výhru zadarmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

Podvod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nikdy objednané ani neobjednané zboží neplatím kartou ani předem převodem, vždy pouze na dobírku. Pokud tenhle způsob prodejce neumožňuje, ať si zboží nechá!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
marci1

Informace Applu: 🙂
https://suppor­t.apple.com/cs-cz/HT204759

před 1075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jak jsem mezitím zjistil na infolince banky, taková platba kartou je normální a bezpečný způsob (na to jsem se ptal). Fígl je v tom, např. že ti pak budou strhávat další peníze z účtu. Nedostal jsem žádné obchodní podmínky a navíc uvedený web vůbec nepatří Applu. Takže jasní podvodníci.

před 1075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Fígl je hlavně v tím, že netušíte, komu platíte. V rámci platební brány by měl být obchodník jasně identifikovaná, ale … Takže problém není v placení kartou, ale v placení kartou na podezřelých webech.

před 1075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Tak velká firma a pro takovou skvělou nabídku využívá anonymní doménu zaregistrovanou před pár dny z Lotyšska, to jsou věci, co ,,,? ;-P

před 1075 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Korn10

Dúfam že to je vtip. Ak nie tak sa jedná o podvod

před 1075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek