Georgo2010

Prodejce mě místo reklamace(mobilu) posílá do blízkého autor.servisu.Jak se proti tomu bránit?Nezbavuje se odpovědnosti?

Nejlepší odpověď
led

Zbavuje sa.
Je to preňho lepšie. Ako predajca nemá žiadne reklamácie, má bezproblémový predaj.
Reklamáciu môžte urobiť u predajcu, je povinný ju prevziať a poslať do autorizovaného servisu na preskúmanie, prípadne opravenie podľa záručných podmienok.

Další odpovědi
anonym

Asi ano, ale ono je to stejně nakonec lepší, protože on by udělal úplně totéž, prostě by to tam poslal. Takhle si to tam pošlete/odnesete sám a ušetříte čas.

mojitek

Prodejce nepostupuje správně.Vy reklamaci dáte tam kde jste zboží koupil.To,odkud ho prodejce získal je jeho starost.Čili ho musí od Vás převzít.
Ale: budete se s ním handrkovat,bude Vás to stát nervy a reklamace nikde.Tudíž zajděte s mobilem do toho autorizovaného servisu a reklamaci vyřiďte tam.Ale jelikož o takovéhle „podnikatele/pro­dejce/překupní­ky nestojíme,zašel bych osobně nebo napsal oficialní stížnost na živnostenský odbor a popsal stížnost na "prodejce“.Vy osobně z toho nic mít nebudete,ale ON ano.Došlápnou si na něj a bude tam mít často kontroly.Za to už to stojí,ne?Jinak je neuvěřitelný co si tady „podnikatelé“ ke svým „drahým“ zákazníkům" dovolí…

jmhad

Reklamovat lze pouze u prodejce a nebo u autorizovaného servisu,který však musí být uveden v záručním listě.Pokud tam není,prodejce musí reklamaci přijmout.Když to neudělá,pak oznámení příslušné ČOI,On zřejmě reklamaci zamítne a pak,pokud se domoci něčeho,zbývá soudní znalec a pak respektovat jeho dobrozdání.Pokud bude kladné,nezapomenout na to,že prodejce hradí vše.I jízdu autobusem do prodejny.