jenomja2

Prodejce elektro a úklid WC, koupelny, šatny, kuchyně

Mám otázku jsem prodejce elektro v menší firmě může po mě vyžadovat zaměstnavatel úklid WC, koupelny, šatny, kuchyně ? Nebo na tyto úkony musí provádět nějaká uklízečka. Jako prodejce beru samozřejmost úklid na pracovišti jako prodejně a ne sociálních zařízeních neměla by tyto věci provádět specializovaná osoba zaměřená na úklid neměl bych vůbec představu jestli uklíd provedu správně a nezávadně pro ostatní zaměstnance a dost hygienicky.

Nejlepší odpověď
alenad

Co jsi podepisoval v pracovní smlouvě ? Je tam nějaká formulace v tomto znění ?
Pokud není , tak asi ne , ALE rozmysli si odmítnutí – zaměstnavatel může nařídit , jakoukoliv náhradní práci , hlavně když spadá do pracovní doby .

Další odpovědi
mosoj

Pokud to nemáte v popisu pracovního místa, není problém jej upravit.

Drap

Záleží na zaqmněstnavateli a jak to máte dohodnuté. Pokud toto sociální zařízení přiléhá k prodejně, tak mi to připadá naprosto v pořádku. Netuším, kolik vás tam je, ale určitě by nebyl problém pro zaměstnavatele najmout uklizečku a její mzdu strhnout z té vaší. Zkus mu to navrhnout. Jistě rád vyhoví.

Michal Kole

Na serveru podnikatel k tomu dnes vyšel článek http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/je-vyhodne-mzdu-a-pracovni-napln-uvadet-v-pracovni-smlouve/

ivzez

Záleží na tom, jak přesně máte v pracovní smlouvě sjednán druh práce.

Přestože pracovní náplň určuje zaměstnavatel, je zřejmé, že úklid sociálního zařízení ani kuchyně není součástí pracovní náplně prodavače či prodejce.

Budte-li však tyto práce odmítat, najde si zaměstnavatel pravděpodobně někoho jiného.