Avatar uživatele
Knihy

Poradíte, jak vyřešit problém s prodejem zboží na dobírku?

…mela jsem cenu dohodou , pan nabídl 1000kc , souhlasila jsem a knihy odeslala.pan se neptal v jakem stavu jsou a ja je tedy neprohližela.ted vyhrožuje, že prý jedna kniha o kterou mu šlo nemá tu cenu kterou by mela mít. Pry ma ze zákona 14 dni na vrácení, jinak me da k soudu.

Původní neotázka
Prodej zboží na dobírku

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Se speditérem (poštou) jsi uzavřela smlouvu ty. Pokud byla služba provedena vadně (balík byl poškozený), můžeš ji reklamovat a požadovat náhradu škody. K tomu je potřeba, aby příjemce poskytnul důkaz o poškození. Další postup bude záviset na výsledku reklamačního řízení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Šlo opravdu o prodej zboží (prodávala jste jako OSVČ)?

Jestli jste prodávala knihy z vlastní knihovny, neodpovídáte stejným způsobem
jako obchodník a kupující nemá právo (nárok) na odstoupení od smlouvy.
Pokud jste ale knihy prodala v rámci podnikatelské činnosti, bude situace jiná.

V případě prodeje mezi nepodnikajícími FO sice kupujícímu nemusíte vyhovět,
ale já bych doporučila to udělat a v příštím inzerátu knihy přesně popsat.
Možná, že by Vám soud dal za pravdu, ale podle mne to za ty tahanice nestojí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ušel ventil

Pokud jste si jistá že zboží od vás bylo v pořádku , tak mu napište at se obrátí na firmu co mu to přivezla ,že u vás byly knihy v pořádku , (na soud se asi kvůli pár stovkám neobrátí )
jak se zachází s balíky je plný net viz – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oMpiddkXb44

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Pochopil jsem, že poškození nebylo dopravou, ale jen kniha byla poškozena tak, že pán se domnívá, že by měl mít slevu.
Pokud je to tak, sdělte mu, že se mýlí, že by měl nárok na vrácení do 14 dnů. Špatně a chybně si vykládá předpis.
K soudu Vás nedá, za to mu to nestojí. Jen klame a straší..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Knihy

..asi jsem špatně popsala …knihy jsem nabízela dohodou, pán nabídl 1000,– kč, souhlasila jsem. když mu balíček přišel tak psal, že jediná kniha která měla cenu je poškozená, že prý jsem mu zatajila její stav. a takto prý tu cenu kterou předpokládal nemá a nehodlá za ni tedy platit. chce vrátit peníze a prý má ze zákona nárok 14 dnů na vrácení, jinak vyhrožuje soudem.pán se neptal v jakém stavu jsou…tudíž jsem nekontrolovala ☹… cenu nabídl on a já jen souhlasila a ted mám jen nervy. poradíte prosím???

před 2273 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

U soukromých osob, pokud nevystupuješ jako e-schop se nevztahuje 14 denní lhůta na vrácení.

před 2272 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava