Jak reagovat při prodeji věcí přes inzertní web a odstoupení od smlouvy?

Pokud si ode mne koupí někdo tričko, které si ode mne objednal na zakázku (mnou ručně vyrobené) a chce mi ho vrátit z důvodu, že mu nesluší, později se ohání právem, že může triko vrátit do 14 dnů bez udání důvodu, tak ho mám poslat do … hned, nebo má na to právo? Triko jsem mu prodal jako soukromá osoba. Takhle bych mohl triko vyhodit, jelikož ho horko težko prodám (vel.XXL) a je vyrobeno přesně podle jeho objednávky. inzertní web to neřeší, jen odkazuje na obchodní právo.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Podle §1837 písm. d) OZ nemůže spotřebitel odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcansky-zakonik/cast4h1d4­.aspx#cast4h1d4o2

Mimochodem jsem nepochopil objednal na zakázku, jako od soukromé osoby. Nebudu zde tedy řešit případné neoprávněné podnikání.