Miroslavst

Prodej stíhaček do zahraničí

Příjde vám normální, když se pořídí stíhačky určené pro výcvik pilotů a jsou jednomístné? Potom vlastně někoho napadne, že pro výcvik by bylo lepší pokud by byli dvojmístné. Proto je nyní chtějí prodat.
Je to normální?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud se dá věřit masmédiím tak L 159
se neprodávají proto že nejsou dvojmístné ale proto že je náš stát nepotřebuje.
Nenormální je, že se objednaly.
L 159 je bojový letoun v základě jednomístný.
Pro potřebu pokračovacího výcviku pilotů u bojových letek je vždy několik dvojmístných tzv spárek. Opět ale záleží na záměru a zakázce.