Avatar uživatele
hooky2

Prodej RD s RK / co se platí dále?

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Prodáváme RD přes RK. RK za nás platí odhady a jednu daň na kterou dostanem potom potvrzení. Ale já nevím co se platí potom dále. Měla by se platit asi daň z příjmu. A já bych se chtěl ujistit že to je jediné co ještě pak zbývá zaplatit. Takže se dojde na finančák vyplní se daňové přiznání a je to ? ;) Dík, moc se v tom neorientuju a na netu je hodně informací tak nevim co je pravda :( Děkuju za radu ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Při prodeji domku platíte daň z převodu nemovitosti. Odhad už není nezbytný.
Daň z příjmu platíte jen v případě, pokud nesplňujete podmínky pro osvobození podle §4 odst. 1 zákona o daních z příjmů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Prodávala jsem jen byt, RK zajistila, zařídila a zaplatila vše, samozřejmě včetně daně z příjmu za prodaný byt - vše bylo ve smlouvě.
Vzala si poměrně tučný poplate (sjednaná cena + DPH), podle smlouvy (někde jedou na %, jinde mají cenu stanovenu odvíjející se od finanční částky).
Vše bylo bez práce, starostí a běhání :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

RK pravděpodobně zajišťuje úschovu peněz na daň z nabytí nemovitých věcí - to je dřívější daň z převodu nemovitostí, je ve výši 4% ze základu, což bude pravděpodobně 75% kupní ceny.
Od daně z příjmu budete pravděpodobně osvobozena, záleží na tom, kdy jste RD pořídili a zda jste tam dosud bydleli (stačí 2 roky bydlení nebo 5 let vlastnictví). V opačném případě by se vám prodej dost prodražil ...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Pokud nemovitost vlastníš méně než 5 let, nebo méně než dva roky a nemáš tam trvalý pobyt, tak daň platit budeš, je to 15%, ještě to jde udělat tak, že peníze z prodeje využiješ na koupi nového bydlení a daň pak taky neplatíš, mluvím o dani z příjmu.

Daň z převodu platíš, ta se ti pak od základu daně odečte. Potvrzení si vem i za služby realitky, i to jde od základu daně odečíst.

Hlavně pozor na smlouvu, spousta realitek jsou šmejdi, tak hlavně ať úschovu peněz nedělají oni, nebo jejich právník, raději peníze uschovejte do notářské nebobankovní úschovy.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony