Avatar uživatele
zdeno

Prodej půdy – dobrá rada nad zlato

Na základě kupní smlouvy jsem prodal Pravčické a. s. zemědělskou půdu jejiž úřední odhad je 270.000kč dostal jsem za ní 61.300kč.Finanční úřad mi určil daň 8000kč z úředního odhadu.Družstvo získalo majetek za 270000kč a mi zůstalo 53300kč.Existuje prosím nějaká spravedlnost? Kde jsem udělal chybu-peníze jsem potřeboval.Děkují všem,kteří poradí nebo pomohou.Jsem invalidní důchodce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, Pájo před 4558 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Pokud jste dobrovolně podepsal kupní smlouvu, v níž je prodejní cena 61300,–, nic se s tím už dělat nedá. Měl jste si určit vyšší smluvní cenu za tu půdu. Pokud je už podepsáno, jako že je, pokud už máte vyměřenou daň, bohužel Vám z toho nezbylo víc, než těch 53300 a ponaučení, že příště si cenu promyslíte lépe. ☹

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pokud se ptáte na chybu, tak jste ji udělal v okamžiku podpisu nevýhodné smlouvy. To, že se daň z převodu nemovitosti vypočítává z odhadu a že plátcem je prodávající je dáno zákonem. S tím bylo potřeba předem počítat a dohodnout si cenu vyšší, najít lepšího kupce nebo potřebné peníze sehnat jinde. Teď už z toho máte jen špatnou životní zkušenost. Třeba se bude ještě hodit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek