Avatar uživatele
ivysek

Prodej pod falešným příjmením

Když někdo prodává a vystavuje kupní smlouvy a zjistím, že používá falešné jméno, případně že vystavuje ty smlouvy na existující jméno jiného člověka, co s tím?
Je to jen neetické nebo je to protizákonné?
Doplňuji:
Doplňuji: prodejce tvrdí, že se jmenuje X, vystaví mi smlouvu a podepíše ji jako X. Později zjistím, že se ve skutečnosti jmenuje Y. Je toto protizákonné?
A mohl by se ten člověk bránit tím, že to pouze podepsal za pana X jeho jménem??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? fablen, Damiana před 4376 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ach jo, Drape, zase vedle. Neetické možná, ale nezákonné pouze pokud nemá mandátní smlouvu či plnou moc a pokud se tím dopouští prokazatelně podvodného jednání a navíc úmyslného. Na trhu běžně fungují podobná cese ošetřené smluvně. Vždyť např. i obyčejný právní zástupce může u soudu a jinde vystupovat tvým jménem na základě zmocnění.
Tvé chatrné právní povědomí opět zafungovalo poškozující odpovědí.
Doplňuji:
Nevím o koupi čeho se jedná nebo v jaké hodnotě, ale i obyčejný právní koncipient, by ti poradil prostou cestu – přes notáře, ten ověří správnost jak znění smlouvy, tak příslušné náležitosti odpovědnosti obou stran a především totožnost prodejce i kupujícího.
Pokud by smlouva obsahovala nepravdivé údaje, stává se z právního hlediska neplatnou, to už si můžeš dát zboží a peníze z ruky do ruky jako na blešáku a pak se vzdáváš nároku na reklamaci v případě skrytých vad a dalších potenciálních zádrhelů.
Já bych se jednoduše zeptal ať mi ukáže občanku, neboť mám podezření, že mne chce podfouknout. Má-li čisté svědomí, tak vyhoví, nemá-li uteče a ty budeš ušetřena rozčarování a vyléčena ze zbytku důvěry v pofidérní dobro neznámých šibalů.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek