DomcaCZ

Prodej opotřebované věci

Dobrý večer, když chci přes internet prodat již opotřebovanou věc (mobil), a někdo si ho koupí, má nárok ze zákona na vrácení peněz v nějákém časovém úseku? (jako např. u nového 14 dní bez udání důvodu). Děkuji za odpovědi, popřípadě odkaz na dotyčnou vyhlášku. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Do nabídky stačí uvést Opotřebovaná věc, bez záruky. Popřípadě špatný soft, vadný konektor, displej je ok. A je to. Zájemce aspoň ví co kupuje.

Další odpovědi
ladaadal

Bez udání důvodu nelze, to platí pouze pro internetové obchody, nikoli prodej použitých (ani nových) věcí soukromou osobou. Ovšem ze zákona i na tuto věc držíš záruku, takže vypsat závady, o kterých víš je prvořadé. Jinak ti to na nějakou může vrátit.