Meffinka

prodej na trzích…

Zítra bych chtěla jet do Jičína prodávat na trh, ale vůbec nevím jak to chodí. Nevíte někdo, jestli se tam normálně může dát stoleček a někdo za to bude vybírat peníze? A kolik to tak asi běžně stojí? Děkuju

Odpovědi
anonym

Takovou záležitost sis měla ověřit předem. Některé úřady vydávají na pouliční prodej povolení a plati se poplatek rovnou při jeho vystavení. Někde je to řešeno tak, že zástupce úřadu projde tržnici a vybere poplatky přímo na místě. Jako povolení k prodeji potom slouží doklad o zaplacení poplatku.