mathew.hasis

Prodej na serverech typu Aukro, Bazos – poradíte?

Dobrý den, chci se zeptat zda-li má někdo zkušenosti s prodejem a (při)vyděláváním na aukru, bazoši atd. Objednáváním zboží z Číny a prodáváním za vyšší ceny.. Prej na Bazoš není potřeba živnostenský list tak jako na aukro… prosím někoho, kdo by mi zodpověděl více otázek nechť se ozve, byl bych moc rád 🙂 díky fesa59@seznam.cz

Nejlepší odpověď
gecco

Na bazoš možná není potřeba ŽL – ale na pravidelný (soustavný) prodej za účelem výdělku ano…
😉
Jinak na tebe časem ´skočí´ ŽÚ i FÚ…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Živnostenský list nepotřebuješ ani na aukru, ani na bazošu. Ale finanční úřady si čas od času nechávají vystavit sjetinu prodeje a pokud zjistí, že prodáváš za účelem výdělku-tedy soustavně a ve zvýšené míře, nemáš vše řádně zdaněno, dodaní ti to včetně penále a navíc ti hrozí stíhání za neoprávněné podnikání.

ivzez

Jakmile někdo nakupuje a prodává za účelem dosažení zisku, potřebuje živnostenské oprávnění bez ohledu na to, jestli si zřídí vlastní e-shop, nebo jestli prodává prostřednictvím Aukro, Bazoše, Sbazaru,…
Neoprávněné podnikání se může dost prodražit, pokuty nejsou právě malé.
___
Já bych doporučila začít živnostenským zákonem.