wb

prodej lesu

Dobrý den. Chci prodat les, jaké k tomu potřebuji dokumenty? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
dudu

Od Katastrálního úřadu je třeba výpis z listu vlastnictví, okolkovaný a tuším, že ne starší 3 měsíců a deklarující , že jste vlastníkem parcel k prodeji a není na ně uplatněno břemeno nebo zástava. Pak je nutný znalecký posudek, doporučuji předem zpracovaný od nezávislého znalce a platný občanský průkaz.
K tomu ještě návrh kvalitní smlouvy o koupi a prodeji a návrh na vklad zástavního práva. Finanční vypořádání je nejlépe provést přes notáře.
Na Vaši návštěvu se po prodeji bude těšit Finanční úřad, kde oznámíte prodej kvůli snížení své daně z nemovitostí a stanovení základu pro vyměření daně z prodeje – ta se odvozuje od tržní ceny pokud je vyšší než cena znalecká.

vykuplesa.cz

Kontaktujte mě na 774112860, zabýváme se výkupem lesů profesionálně a na velmi dobré úrovni, veškerou dokumentaci, odhad, zaplacení daní s převodu nemovitosti za Vás vyřídíme, naše ceny jsou nejlepší v ČR, více na www.vykuplesa.cz . Přeji příjemný den, Němec