Tomasino kas

Máte zkušenosti s prodejem auta, které nevlastníte, ale je na vás přihlášené?

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli mi nikdo neporadí s prodejem auta.
Nemám přihlášené na mne auto, ale uvažuju o prodeji. ale kupní smlouvu mám velký malý techničák taky máte někdo zkušenosti díky

Nejlepší odpověď
Dochy

quentosi, tohle jsi možná radši ani neměl opravovat. Zdůraznil jsi tím rozdíl mezi neotázkou a rozšiřujícím nedoplněním, takže je to ještě více nejasné…

Tomasino: Prosím piš pořádně, zamysli se než něco někam pošleš. Pokud auto není Tvoje, nemůžeš ho prodat. Pokud máš kupní smlouvu, pak předpokládám, že jej vlastníš (koupil jsi ho) jen jsi neprovedl přepis auta na registru vozidel. Na to je ale lhůta 10 dní od koupě a hrozí dost vysoká pokuta (dost často úřady ale nepokutují pokud se provinilec snaží spolupracovat a napravit prohřešek). Podle mně bude nutné nejdřív vyřídit přepis abys měl auto „čisté“

Další odpovědi
autacek

Auto které nevlastníš nemůžeš prodat.

aliendrone

Pokud se ti podaří dotáhnout přepis vozidla na sebe úspěšně do konce, není problém. Pokud ne, budeš se muset smířit s tím, že ho prodáš pouze na NDčka. Snaha o různé „legalizace“ je možná, ale to se vyplatí pouze u opravdu drahých aut (bakšiš je DOST vysoký) nebo těm, kteří se tím živí a „mají na to páky“ (což evidentně nejsi).

cukrar

Toamsino, pletete si pojmy a dojmy.
Nemůžete prodat něco, co nevlastníte. Ale Vy vlastníte vozidlo, když máte kupní smlouvu. Pokud tam jste tedy uveden Vy, jako nabyvatel. To, že nejsou správně údaje v techničáku, vůbec nevadí při prodeji.
Už vůbec nemusíte na sebe „dohlašovat“ vozidlo, klidně ho prodáte, i když nejste v registru uveden.

cukrar

Chtěl bych upozornit, že některé odpovědi jsou špatné až nepřesné. Pokud je majitelem vozidla, může ho prodat. Kupec na přihlášení nasebe bude potřebovat evidenčku a ověřenou plnou moc od osoby naposledy zapsané v techničáku. Osoba zapsaná v techničáku, pokud je živa, bude ještě ráda, když vozidlo někdo přepíše. Ale nevěřím, že kupec to půjde přepisovat, raději bude jezdit na cizí doklady. Toto jsou časté případy.