Hurvajsek

Poradíte s prodejem auta?

Zdravím,

mám takový menší dotaz, prodával jsem své první auto jednomu pánovi. Domluvili jsme se, podepsali smlouvu a taky i plnou moc. Plnou moc jsem mu odeslal, aby mohl za mě provádět úkony na odboru dopravy při přepisu automobilu. Musím pak ještě něco udělat ? Zajít někam ? Třeba tam kde mám pojištění nebo na odbor dopravy ?

Díky moc za všechny případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Musíš jen zrušit povinné ručení ,
ale většinou chtějí pojištovny ke zrušení velký techničák se zápisem nového majitele , (takže nový majitel pošle aspon kopii )většinou kupní smlouva nestačí ke zrušení povinného ručení ,
v tom případě jim vysvětlíš že zápis z MM registru vozidel nerozhoduje o majetkoprávním vztahu – ale rozhoduje kupní smlouva ,

A pak se musíš ještě modlit aby nový majitel vozidlo na sebe vůbec přepsal – nebo ti budou chodit pokuty z kamer a parkovišt do konce života toho vozu – on má doklady a při kontrole jen řekne že vůz má pujčený …

Věřit někomu koho vidím poprvé v životě a dát mu doklady ????
Raději příště přepisovat zároveň s novým majitelem .

Další odpovědi
cukrar

Musíte si ověřit, zdali kupec vozidlo přehlásil, nebo můžete mít finanční problémy za nedodržení zákona, případnédalší sankce, jako tisíce lidí, kteří byli líní a sami nenehlásili změnu, teď mají problémy a neví co dál. Nikdo jim nepomůže.
Příklad, kupec vozidlo nepřepíše, druhý den nabourá, třetí den prodá, kupec „2“ auto rozebere a rozprodá, Vy budete stále v registru, bez možnosti to napravit.
Věřte, že je to časté.

Arne1

Teď musíš jen doufat, že ten přepis za tebe udělá, je to sázka do loterie. Až budeš mít o tom doklad (nejlépe kopii TP kde už nejsi) tak kontaktuj svou pojišťovnu a zruš si pojistku.

Muffz

Pokud má plnou moc, tak může zařídit vše potřebné. Jediná věc, co musíš udělat ty sám, je po přepisu odhlásit si na pojišťovně povinné ručení / havarijní.