Avatar uživatele
esmeralda

prodej akcií

vlastním50 % akcií na jmenovatele představujících polovinu nemovitosti,druhou vlastní manžel,jakým způsobem je mohu prodat?musím je nabídnout nejdřív jemu,nebo dát inzerát?v akciové společnosti, kterou jsme založili je manžel předseda představenstva a já předsedou dozorčí rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4358 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Předpokládám, že máte na mysli formu akcií NA JMÉNO.

V případě této formy akcií (narozdíl od formy ´na majitele´) je převod akcií složitější.

V zásadě podmínky převodu akcií na jméno upravují stanovy, kde se zpravidla uvádí, že převod akcií je možný jen se souhlasem představenstva.

Pokud však představenstvo neschválí převod akcií, ke kterému podle stanov NEBYLO povinno udělit souhlas, je společnost povinna na žádost akcionáře tuto akcii odkoupit za cenu přiměřenou jejich hodnotě. Pozor tuto žádost na odkoupení musíte podat do 1 měsíce ode dne, v němž bylo akcionáři doručeno odmítnutí souhlasu s převodem akcií.

----

p.s. protože na tento server nepíšete v této věci poprvé (na vaši původní otázku jsem již před časem odpovídal) mám takový pocit, že se s manželem nejspíš nedohodnete..., pak to asi vypadá, že bude muset rozhodovat na návrh jednoho z vás SOUD, připravte se na to

---------

Doporučuji, abyste se kromě vašich stanov podívala i na ustanovení § 156/4 Obchodního zákoníku (viz odkaz níže).

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obchzak/cast 2h1d5.aspx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony