Avatar uživatele
Totti110

Prodávání občerstvení (Pivo-limo-klobásky)na sportovní akci pro veřejnost.

Ahoj,

Mám takový dotaz, o prázdninách plánujeme uskutečnit sportovní akci "Turnaj v malé kopané na víceúčelovým hřišti" a mám takové klišé...

Chci tam mít občerstvení (viz. tři položky v názvu otázky), jen bohužel nemám nikoho komu by se to chtělo prodávat ze svého, s patřičným oprávněním.. Lze občerstvení prodávat nemám-li to v živnosti? V podstatě to není na výdělek, chci prodat stejně jako nakoupím... jde jen o to aby diváci, a hráči nemuseli zbytečně do půl kilometru vzdáleného konzumu.. Je to na jeden den.

Děkuju za pokud možno příznivé informace.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3396 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud se nepletu, tak zde se nejedná o klasické podnikání, ale o stánkový prodej občerstvení v rámci pořádání sportovní akce. Za provoz stánku v tom případě odpovídá pořadatel akce. Na Vás dodržet hygienické normy pro stánkový prodej. (viz Stručná informace k hygieně stánkové prodeje občerstvení na akcích v rozsahu od 1 do 3 dnů - možno najít na netu)
Ještě lepší by tato situace byla, kdyby pořadatel akce nakoupil občerstvení z "pokladny" a Vy mu pouze vyúčtoval tržbu.
Uvědomte si, že toto je stejná situace jako u spolků, které pořádají plesy. Také si prodej občerstvení zajišťují sami pořadatelé a málokdo si najímá pro tento účel profesionály.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Hlada Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ondraskovy

todle bych doopravdy neřešil ... Tak samo jako když jdu grilovat s bandou na oheň, tak zda všichni nemusíme mít potravinařský průkaz ...

Zda to je jednorázovka, bez zisku ... Tak bych na takové věci vůbec nemyslel ..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tiger

Podle §2 Obchodního zákoníku se podnikáním rozumí mj. soustavná činnost za účelem dosažení zisku. Pokud lze prodej občerstvení ve Vašem případě považovat za nahodilou, neopakovanou činnost a ,jak píšete, není účelem dosažení zisku, nejedná se o podnikání.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření