Avatar uživatele
Juris17

Prodávám věc na splátky- jak zaručit, že peníze dostanu

Prodávám notebook. Jedna osoba má o něj zájem a chtěla by ho koupit na splátky. Tu osobu neznám. Chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký způsob, jak sepsat smlouvu o obchodu,kdyby ten dotyčný přestal platit,abych měl jistotu, že své peníze dostanu. On zaplatí například dvě splátky, potom přestane platit, já to dám k soudu, budu muset za to zaplatit a bude se to táhnout pěkně dlouho, než se mi nějaké peníze vrátí.
Existuje nějaká lepší možnost, jak prodat věc na splátky a mít při tom jistotu, ž es vé peníze na 100% dostanu.

Děkuji za odpovědi Jakub Jurčák

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5192 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Jakub

Nikdy jistotu nemáš. Já jsem před lety prodal na splátky osobní auto a kupec po zaplacení poloviny částky přestal platit a na moje urgence neodpovídal. Podal jsem na něho trestní oznámení a posléze mi bylo sděleno, že dotyčný umřel a jediný majetek, co po něm zbyl je právě to moje auto. Protože jeho dědici se vzdali dědictví, není po kom vymáhat dluh. Notář, co měl na starosti pozůstalost nechal auto prodat a zaplatil dluhy elektrárně, vodárně, plynárně, nápravnému zařízení a bytovému podniku a já jsem utřel hubu. Už nikdy bych nic neprodával na splátky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tombik

Co třeba vymahači dluhů (dobří jsou ti z ČEZu?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Zkuste jít do obchodu pro chleba na splátky. Asi by se vám vysmáli.

Zdroj: http://www.au­kro.cz/search­.php?string=win­dows+xp&catego­ry=8535

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek