hofina

Je výlučným vlastníkem kupující mé 1/2 nemovitosti, i když bude v odd. C na LV mít zástavní právo banka?

Prodávám svou polovinu nemovitosti paní, co si bere na to úvěr. Její advokát ve smlouvě uvedl, že peníze s úschovy budou

Prodávám svou polovinu nemovitosti paní, co si bere na to úvěr. Její advokát ve smlouvě uvedl, že peníze s úschovy budou prodávající vyplaceny po předložení aktuálního výpisu z LV, kde bude kupující uvedena jako výlučný vlastník. Otázka zní, je výluční vlastník, i když bude mít v odd. C na LV zástavní právo banka?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vlastnictví je na LV uvedeno v části A. Formulace „kupující bude uvedena jako výlučný vlastník“ je standardní formulace požadující výmaz původního majitele a zápis nového právě do části A, bez ohledu na zápisy v jiných částech.
Trochu mám ale problém s touto formulací v případě prodeje pouze ideální 1/2 – vlastník druhé poloviny je ta paní? Jinak se výlučním vlastníkem nestane, pořád bude mít někdo tu druhou polovinu, ne?