hruby

PRODAVAM DRUZSTEVNI BYT VLASTNICI 7LET ZADNA ANUINTA NENI BUDU PLATIT DAN Z PRIJMU A PLATI SE ZA PREVOD DRUZSTVU DIK H.

Nejlepší odpověď
mosoj

Bylo by dobré upřesnit zdali jde o družstevní byt, nebo družstevní byt v osobním vlastnictví.

  1. Osvobozen od daně z příjmu by jste byl tehdy, pokud jste v bytě bydlel nejméně dva roky bezprostředně před prodejem bytu a byt je v osobním vlastnictví.
  2. Pokud by se jednalo o byt v osobním vlastnictví, platil by jste daň z převodu nemovitosti.
  3. Pokud by se jednalo o družstevní byt a představenstvo družstava by souhlasilo s převodem členství, bylo by věcí družstva co by jste mu musel zaplatit. A všechno ostatní by byl černý prodej, takže by jste z toho neplatil nic. Maximálně něco představenstvu pod stolem aby Vám na to kývlo.

Další odpovědi
Jambalaya

Dle mého názoru je z hlediska daně z příjmu jedno, zda budete převádět družstevní podíl či byt v OV.
Oba tyto obchody jsou osvobozeny od daně z příjmu dle §4 ZDP.
Stanovení plateb družstvu je v kompetenci konkrétního družstva, musíte se zeptat jich.

To Mosoj:

Vzhledem k tomu, že tazatel vlastní nemovitost či podíl již 7 let, je úplně šumák, jestli v ní bydlí, či nikoliv 🙂. V tomto případě je prodej osvobozen od daně z příjmu tak jako tak.