MirKop

Prodávají se v Británii pamětní mince?

Takové ty co si můžete koupit na českých hradech za 50–60 KČ. Mají je tam taky ( popřípadně jestli budete vědět kde)?

Nejlepší odpověď
arygnoc

áno, predávajú.
väčšinou ich možno zakúpiť priamo na pošte, turistických informačných centrách a v suveníroch.

;-Q

Další odpovědi
Emefej

Prodávají je dokonce v některých skotských palírnách.

Pepa25

Jen doplňuji, že se jedná o pamětní MEDAILE, ne mince.
Pamětní mince je něco jiné: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pam%C4%9B­tn%C3%AD_meda­ile

arygnoc

predávajú s i pamätné mince vydané pri istej príležitosti, najčastejšie v hodnote 2 £ a 5 £ (ale i v inej hodnote).
ale nestoja 50–60 kč.

;-Q

Pepa25

Přesně tak. Mince má vždy nominální hodnotu.