Damiana

Prodávají se u nás ještě „rozpustné“ mentolové plátky, které se dávaly na jazyk?

Inspiroval mě barbakan svou „žvýkačkovou“, tak jsem si vzpomněla, že jsem je už dlouho nikde neviděla.
Nevíte, jestli se dají ještě někde sehnat? Byly to takové mentolové „papírky“ v malinkých plastových krabičkách. Daly se na jazyk, v mžiku se rozpustily, ale v ústech dlouho ten svěží pocit vydržel. Byly výbornou alternativou žvýkačky, ale i bonbónu.

Nejlepší odpověď
barnajka

Vypadá to, že ne – dlouho jsem je nikde neviděla a i na netu obchody hlásí: Vyprodáno. :(
http://www.le­karna.cz/wrigle­ys-winterfresh-original-thin-ice-slicky-24ks/
https://www.go­ogle.cz/search?q=win­terfresh+thin+i­ce&hl=cs&tbo=u&tbm=is­ch&source=univ&sa=X&e­i=y98LUdThNoiZ­tQbPtoGwCw&ved=0CDAQ­sAQ&biw=1024&bih=603
Taky jsem je měla ráda – ke svěžímu dechu to byla elegantnější cesta než žvejkačky, a praktičtější než (jinak moje milovaný) Ťikťaky (ty v kabelce děsně štěrchají :))
Pamatuju, že byly 2 druhy těch ‚papírků‘ – teda 2 příchutě: jedny, myslím, víc do modra a druhý do zelena. Mě chutnaly ty modrý z odkazu. Hmm, mohli by je zase začít vyrábět, že jo? :)

Další odpovědi
anonym

Pamatuji Stalingrad v čtyriačtyricátým, ale nic takového jsem ještě neviděl natož ochutnal.

ReHu

Máš pravdu, už jsem si na ně ani nevzpomněla. Ale byly skvělý.
Vůbec si nevybavuji výrobce. Či dodavatele.

RyuzakiKate

Pamatuju si, že mi je někdo nabízel, a to jsem byla ještě na základce, což není zas tak dávno, takže podle mě ještě někde určitě budou.

with.love

někdy je vidím v menších obchodech nebo samoobsluhách, tak se podívej tam.

balca

ještě nedávno jsem je měl je to cca 3 roky zpátky…no a když tak jdi do nějakého klubu řekni,že chceš LSD..potom si vezmi mentolku (mentos) rozpusť ji ve vodě potom do ní hoď LSD (ten papírek) a dej si to pod jazyk.. ;) to je za všechny prachy + to budeš cítit tak jako nikdy ;)))

Damiana

barnajka: Já se pomalu už bojím něco pochválit nebo nedejbože, aby mi něco chutnalo – to je záruka toho, že to přestanou vyrábět. Btw – myslela jsem, že je to jen o žvanci, ale nedávno jsem zjistila, že přestali dělat i můj nejoblíbenější odstín rtěnky. Je zajímavé, že se to vždycky nahradí něčím horším. Teda … Alespoň pro mě:-))

barnajka

Jo, tohle já znám móóc dobře :) Já jsem si zase před lety oblíbila takovou sprchovou gelo-pěnu Nivea. Na pohled to vypadalo skoro jako piksla s lakem na vlasy, ale uvnitř byl průhledný gel. Když jsi tou lahví zatřepala a pak zmáčkla dávkovač, měla jsi plnou dlaň úžasně jemné pěny, která vydržela fakt dlouho a mydlila fest :) Taky byly dvě varianty – a taky modrá a zelená. Zelená mi moc nevoněla, ale ta modrá byla přijemně svěží. Obě vůně byly unisex, stihla jsem se do toho výrobku zamilovat hned napoprvý..a když jsem se pro něj do drogérky řítila po čtvrt roce, že si to koupím zas, koukali na mě jako blázni, že co to po nich chci :/ A takových věcí by se našlo, jémine…

Jestli pak teda není lepší střídat ty výrobky radši už preventivně, aby si k nim člověk nestačil vytvořit přepříliš důvěrný vztah…protože dřív či později nám naši oblíbenou hračku stejnak seberou. Buuuééé :'( :))

anonym

barnajko, a nebyla to pena na holeni ? :)
to, co popisujete .., tak v tom maji moji kluci penu ! :)

  • iv-

Damiana

No jo, jenže ono se vždycky najde něco lepšího. Úplně mě kdysi vytočilo, když Bonduelle prodával takový super hotový kuskus se zeleninou a kuřetem. Jenomže… Už když to uváděli na trh, řekli, že je to jenom na rok – na zkušební dobu, jestli to lidi budou kupovat. Mě to samozřejmě hned muselo maximálně zachutnat. Takže jsem – aby v Bonduelle viděli jak jim to frčí – nejedla ten rok skoro nic jiného. Nevážili si mě, stejně to po roce zabalili, sakra. Ale protože mě vlastně varovali dopředu a já – znalá rovnice: Já – mňam – není – jsem pořádně prošťourala složení na krabičce a po několika pokusech jsem to naprosto přesně trefila. Jasně, že bylo pohodlnější to koupit, ale ten pocit, že mě tentokrát nedostali taky nebyl špatný:-))

Damiana

barbakan: To, že jsi neochutnal – OK, ale ten Stalingrad ve čtyřiačtyřicátém ti „nesežvejknu“:-)

annas

Rovněž slyším poprvé. I když je pravda, že už x let nic mentolového honejím, nečistím si zuby mentolovou pastou, protože mentol se nesnáší s homeopatiky a bylinkami. :))

Damiana

Fakt? A přitom to byla taková vychytávka. Jak je vidět z reakcí, ty papírky dostaly tak malou šanci, že je někdo ani nestihl zaznamenat.:-)

anonym

Nevěříš ,jooo ? A copak nosil při sobě můj tatínek v pytlíku , ha ?! 🙂

Damiana

Ach ták:-)