bolak

Prodávají se turistické mapy s GPS souřadnicema?

Odpovědi
Lamalam

Ano, na většině turistických map jsou na kraji listu uvedeny geografické souřadnice v systému WGS84, ale s přesností pouze 2'. Na vojenských speciálkách to bývá s přesností na 1'.

anonym

Jo jom, už dost dlouho – a pokud je chceš používat, musíš si dát pozor na jednotlivé souřadnicové systémy.

mosoj

Kolik těch souřadnic by jsi tam nacpal. Navíc bez GPS by ti stejně k ničemu nebyly. A když máš GPS tak si souřadnice určíš kdekoliv.
A obráceně souřadnic si doma do GPS nacpeš kolik chceš. GPS je produkt vyspělé počítačové a kosmické techniky nikoliv produkt mapy.

magorvkleci

ShoCart

bolak

mosoj: no normální papírovou turistickou mapu, ale aby tam byly horizontální a vertikální čáry, co stupeň to jedna čára, abych když zakufruju někde v lese, se podle souřadnice na GPSce nějak zorientoval, kde vlastně jsem a nebo naopak, když se rozhodnu změnit trasu, tak abych si byl schopnej dle mapy určit souřadnici místa kam chci jít