kia

Prodávají se někde speciálně upravené telefony?

Kdysi se k prozvoňování vícežilových kabelů u dlouhých tras (100m a více) používaly amatérsky upravené telefony pomocí kterých se zjišťovaly jednotlivé vodiče vícežilových kabelů. Existuje ještě něco podobného? Dají se někde koupit?

Odpovědi
Edison

V čem měla ta úprava spočívat? Dnes existují mnohem efektivnějí nástroje pro analýzu kvality vedení, včetně mapingu vodičů. V zásadě se na to dají použít i nejběžnější přístroje pro kontrolu LAN sítí. Jinak speciální testovací telefoní přístroje, tzv. „kočky“ se i dnes pořídit dají. Tuhle jsem na to koukal, ale jestli to má funkci prozvánění vodičů… to nevím. Ono vzhledem k tomu, že to umí linky proměřit dost detailně se jakýkoli problém projeví měřením linky, třeba i otočené twistování drátů.