zjentek

Prodávaj se sušenky makronky i ve Francii? A jak jsou tam po volbách oblíbený?

Nejlepší odpověď
annas

"Jsou maličké, barevné, chuťově různorodé a zatraceně dobré. Ve Francii na ně narazíte v cukrárnách i kavárnách a z množství příchutí si nebudete moct vybrat. A dají se bez problémů sehnat i u nás nebo s většími problémy upéct doma. Řeč je o makronkách neboli macarons, francouzské kulinářské specialitě.

Makronky prý původně nevznikly ve Francii, ale v Itálii někdy v období renesance. Do Francie tuhle dobrotu přivezla až Kateřina Medicejská. Od té doby jsou makronky francouzskou chloubou, mnoho cukrářů se chlubí svým vlastním tradičním receptem, který se předává z generace na generaci.

Pravdou však je, že makronky, jak je známe dnes v jejich barevném provedení a slepené sladkým krémem, zas tak dlouhou historii nemají. Na svědomí je má Francouz Pierre Desfontaines, který v pařížském salonu Ladureé na Champs Elysées na začátku minulého století slepil dvě makronky dohromady. Salon existuje pořád, patří mezi ty vyhlášené a makronky tu stále pečou. Jsou vynikající, prý ty nejlepší, ale také zatraceně drahé.

Makronka je zkrátka moderní fenomén, a pokud jste ji ještě neochutnali, určitě si ji nenechte ujít. Ale pozor, až si ji ponesete v papírovém sáčku domů – jsou neskutečně křehké."

Takže určitě jsou oblíbené, i když jsou původem z Itálie

Prezident Macron má zřejmě jiný původ – viz odkaz níž.
Ale že by Francouzi přestali jíst nebo začali jíst makronky kvůli prezidentovi, i když to jsou vlastně macaronky?

https://www.tra­velplacesandli­fe.com/cs/makron­ky-jedna-nikdy-
https://www.e­delices.com/me­dias/d-ou-viennent-les-macarons

Původ příjmení Macron si můžete přečíst v odkazu
http://www.pla­net.fr/presiden­tielles-emmanuel-macron-quelle-est-lorigine-de-son-nom-de-famille.1352776­.645182.html

Název je odvozen z italského slova macarone, maccarone nebo maccherone pro sněhovou pusinku.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/

Histsorie makrone, odkaz byl nefunkční, proto jsem jej upravila.

Další odpovědi
Kepler

To fakt existuje? To se divím, že u nás nejsou Zemanky. Vlastně ani ne, nejspíš by se to házelo kurám.