marge.s

Jaký je rozdíl mezi prodavačkou a pokladní?

Ahoj jo je to hodně blbá otázka ale jaký je rozdíl mezi prodavačkou a p

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.okladní?

Prodavačka vs. Pokladní

Nejlepší odpověď
Drap

Pokladní sedí za pokladnou. Klasická prodavačka stojí za pultem, dnešní v supermarketech doplňuje zboží nebo je u pultového prodeje. V jistých situacích může být i pokladní prodavačkou a naopak.

Další odpovědi
Edison

Drap se opět mýlí. Prodavač/ka vůbec nemusí stát za pultem. Existuje mnoho forme prodeje, kde a jak najde kvalitní prodavač/ka uplatnění. Rovněž není pravdou, že doplňuje regály. Na to jsou jiní pracovníci, mnohdy regály doplňují pracovníci přímo dodavatelů.

Prodavač/ka prodává (nezaměňovat s podavači, ti podávají), pokladní pokládá… 😁
Neee… Prodavač/ka se stará o celý nákup zákazníka. Tedy od zjištění, co si zákazník přeje, přes nabídky, dohledání, příprava a balení, informování o vlastnostech výrobku, až po inkasování platby. To jen někdy. Pokladní se stará pouze o pokladní operace, tedy z valné většiny hotovostní nebo bezhotovostní platby zákazníkem. Někdy ve spolupráci s prodavačem/pro­davačkou. Osobně myslím, že prodavači/ky by měli být oproti pokladní v hierarchii mnohem výš, protože musej znát mnohem víc, musej mít obchodního ducha, instinkty obchodníka…