dust8

Prodává se nějaké brčko, kterým by se dalo pít přímo z lahváče?

Kepler: Brčkem se alkohol rychleji dostává do hlavy. Ozkoušeno ;)

Hmm.. Tak nevím..

Mýtus č. 1: Když pijeme brčkem, rychleji se opijeme.
Vyzkoušeli jsme experiment na dvojčatech Sandře a Dianě. Obě si daly stejný koktejl, ale pouze druhá z nich jej pila brčkem. Alkohol se tak, prý lépe dostává do úst a putuje sliznicí rychleji do krevního řečiště. K tomuto efektu však dochází pouze při konzumaci vysokoprocentního alkoholu. U obou dívek alkoholtester ukázal stejné procento promile. Tedy se jedná o mýtus.

Zdroj: https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/103962404­99-svet-zazraku/6726-reportaz/15962-alkohol-a-mytus/

Odpovědi
jsemjá

Vezmi normální brčko, strč ho tam, a pij.

Kepler

Doma nějaká dostatečně dlouhá brčka mám, ale ještě mě nikdy nenapadlo přes ně pít pivo. To by bylo jako jíst rýži napichovátky. Když je žíža, je nutný pořádný splav.

Doplněno: taky jsem slyšel, že stejný efekt je sosat pivo z talíře po lžičkách. Teoreticky by to ale mělo mít opačný efekt, protože se alkohol vstřebává až ve střevech. Alkoholová špička bude nižší, protože mezitím se nějaký ten alkohol už odboural.

dust8

Ale aby dosáhlo až na dno láhve! ;)

jsemjá

Tak to v Č. Budějovicích v Globusu.