klumprt

Pročpak nesmíme házet muslimy do jednoho pytle, ale odpůrce islámské imigrace ano?

Takový dvojí metr. Když řeknu, že všichni slimáci jsou teroristé nebo fanatici, chtějí nás zotročit nebo podříznout a ženy znásilnit, tak to v pořádku není. Sám to taky považuju za hloupé a zlé, takhle uvažovat a vyjadřovat se.
Proč ovšem každého kritika uvolňování islámské migrace lze beztrestně nazývat xenofobem, českým buranem, náckem, a dokonce rasistou (to poslední považuju mimochodem za nejdebilnější)? Potažmo kremelským agentem, voličem Zemana, SPD a Konvičky, fanoušem Aeronetu a Sputniku.

Proč, když mám určité racionálně (doufám) podložené obavy o kulturní a politický vývoj v Evropě, pokud v ní posílí islám svůj vliv a pokud budou ekonomiky zatěžovány masami obtížně integrovatelných imigrantů, proč, když mám takové obavy a chci o tom normálně diskutovat a dobrat se nějakého řešení nebo přesvědčit oponenty, proč jsem házen do jednoho pytle se všemi těmi primitivy, kteří si hrdinně odplivnou před obyčejnou ženskou v hidžábu, kteří mluví o muslimech veřejně jako o čmoudech nebo kozom*dech, kteří mluví o střílení, deportacích a podobných libůstkách?

Zkrátka připadá mi, že obhájci imigrace se příliš často dopouštějí podobné předpojatosti, jako sami vytýkají protistraně. Jenže když pohaníte skupinu příslušníků vlastního národa, zřejmě to nevadí tolik, jako když kritizujete příslušníky cizorodého náboženství.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… protože jim došli argumenty …

Další odpovědi
dr.luha

Samozřejmě, že nesmíme házet islamisty do jednoho pytle. Podle jednoho či dvou kladných příkladů nelze posuzovat většinu…|:-)

orwell

Ale to víš přece sám 🙂 Je to součást boje zaměřeného na co možná maximální poškození, ne-li přímo likvidaci evropských států pomocí řízené masivní imigrace neintegrovatelných jedinců suplujících vojenskou sílu. Aby se podařilo Evropu pokud možno co nejrychleji a s co nejmenšími problémy obsadit a islamizovat, je třeba vyřadit či alespoň ochromit její obranné mechanismy a to je vlastně vše. Prostě jsme už několik let ve válce, byť trochu zvláštní a nezvyklé, ale i tak ve válce. A ve válce se bojuje jak fyzicky, tak ideologicky. No, a proto ta dehonestace všech, kteří pochopili a stavějí se na odpor, proto ten „dvojí metr“, jak píšeš. To, že máš obavy, je zcela na místě, jen blázen by je v této situaci neměl. Obávám se však, že normální diskuze a přesvědčování oponentů tzv. demokraticky nám moc nepomůže ☹

aliendrone

Nebude to mít něco společného s tím, že pašík Vašík, veliký osvoboditel, geniální umělec a superiózní gigant non plus ultra nám přinesl „skutečnou svobodu a demokracii“?

Co čekáš od systému, u jehož zrodu stálo prase, od systému, které si prase idolizuje div ne k apoteóze? Neříkej, že něco jiného než prasečiny a prasáckost. ;) :D :D

autacek

Spíš mi pověz, jestli se jejich náboženství skutečně nadřazuje nad jiná náboženství i světské předpisy? Dle všeho bude odpověď, dle toho, jak to který věřící vnímá a jak se jej rozhodne praktikovat. No, tak takhle ne, pokud je to nenávistná ideologie, je úplně jedno, že ji vyznává x miliard lidí, s naší kulturou a poměry u nás je to neslučitelné. A je jen otázka času, kdy seto může zvrtnout a z mírumilovného uprchlíka bude flustrovaný jedinec schopný pro své odeály a víru nevěřící psy zabíjet.

Kryšpín

Můžete házet, ale rozhodne většina, Francie Německo má 200 poslanců v parlamentu, Česko asi 20 z toho polovina hlasuje s většinou, Brusel již nenařídí, ale bude se to řešit šikovněji

xxx3

Racionálně a slušně lze jistě diskutovat o čemkoli, akorát si nejsem jistý jestli to lze i v naší zemi. Speciálně tohle téma je neskutečně třeskavé a jakýkoli pokus o nějakou debatu je obvykle poznamenaný tryskajícími emocemi a chápáním oponenta jako nějakého nepřítele, kterého je třeba zadupat. Jiná věc je, že o otevřeně rasistických „názorech“ moc debatovat nejde.