Prochází nákupní vozíky v marketech pravidelně nějakým dezinfekčním čištěním?

Vidím, že v něm lidé občas vezou i něco jiného, než potraviny a pokud ho pak vrátí zpět, tak to nebude úplně dle mých hygienických představ.

Marci1: to se nemusím tahat s vozíkem a tašky vrazím přítelkyni do ruky, když je ta rovnoprávnost a já ten nákup v rámci rovnoprávnosti zaplatím:-D

Nejlepší odpověď
marci1

Řetězce se dušují, že minimálně jedenkrát týdně se čistí a dezinfikují. ☹
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/41754/sok-rejdistem-bakterii-jsou-nakupni-voziky.html
Prodávají se tašky, které lze uchytit do vozíku, vložit zboží, pak odepnout a vzít do ruky. 🙂
http://www.tvzbo­zi.cz/Skladaci-taska-do-nakupniho-voziku-d2479.htm?tab=des­cription

Další odpovědi
johana 56

"Čištění – věc dobrovolná.

Čištění nákupních vozíků je, jak vidět, potřeba věnovat dostatečnou pozornost – stejnou, jaká je věnována úklidu a čištění regálů a prostor, kde nákup probíhá. Na prodejní ploše prodejen velkých nákupních řetězců se uklízí obvykle průběžně – pozornost úklidu věnují i malé prodejny. Nedostatky v této oblasti jsou hned vidět – a nikdo nechce, aby jeho zákazníky vítaly nánosy bahna nebo třeba pobíhající myši.
I když – Státní zemědělská a potravinářská inspekce při své srpnové kontrolní akci zaměřené na opakující se porušení právních předpisů u obchodních řetězců narazila ve skoro polovině případů znovu na ty samé prohřešky, které s řetězci řeší každou chvíli. Převažujícím typem opakovaně zjišťovaných prohřešků bylo porušení hygienických standardů. Čistota nákupních vozíků sem ale nepatří – ta nijak sledována není. Rozhodně ne na mikrobiologické úrovni.
Čištění nákupních vozíků žádný předpis konkrétně neupravuje. Spíš lze požadavek na to, že i vozíky nesmí být viditelně znečištěné, vytušit v obecně formulovaných požadavcích na hygienu v prodejnách. „Pro všechny prodejny sice platí stejná nařízení Evropské unie, kterými se musí řídit, nicméně ta jsou formulována poměrně vágně. Proto je v podstatě na každém obchodníkovi, jak se k otázce hygieny postaví,“ říká Milan Horyl ze společnosti Clean4you, která se zaměřuje na údržbu, speciální čištění a generální opravy vybavení obchodů, včetně čištění nákupních vozíků. Zákony tak pravidelnou dekontaminaci nákupních vozíků nevyžadují A žádné povinnosti v tomto ohledu provozovatelům zařízení, kde jsou nákupní vozíky používány, nestanovují."

http://www.uklid­plus.cz/rubri­ky/nakupni-voziky-%E2%80%93-semeniste-nakaz

anonym

Myslím že ne, protože obsluha doveze plno vozíků z míst vzdálených od hl. vchodu, a zařadí je k dalšímu nákupu. Možná v noci tam někdo lítá s wapkou a desinfikuje.

MobilManiak

Upřímně bych si přál, aby byly,ale myslím, že ne. To je vozíků, co by museli očistit…Radši na to nemyslím, protože někteří lidé s tím dělají věci…Nejradši bych si koupil vlastní košík a jezdila bych s ním.

Luxx

za Kaufland můžu říct: ne, ne a ještě jednou ne
nikdy..