nwm

procesor i5 nebo pentium dual core

Dobrý den vím že je i5 lepší ale chci se zeptat jak moc a v čem :D Děkuji

Nejlepší odpověď
Jsemtady

I3 staci na vsechny gamesy s max rozlisenim k tomu samo dobrou grafiku ktera udela vic. Mno a cela ta rada I3, I5, I7 … je o dost vykonnejsi nez to predtim. Sandy bridge se proste vyplati, vetsinou totiz neni takovy rozdil napr. novejsi Ivy bridge takovej rozdil neni, ale Ix byla dost revolucni rada, starsi nekupovat.
Doplňuji:
Vychazi to asi z toho jak se procesory vyrabeji. Nejdrive prijde nova prevratna technologie, tj. prepracovane jadro, nove instrukce apod. pak jak stoupa kvalita vyroby kazdy rok vychazi nova rada ktera bezne pouze zveda frekvenci, tj, zadne extra zmeny, jen kvalitneji vyrobene, mno a kdyz uz to dale zlepsovat nejde, tak se zase prejde na novou technologii a prepracovani jadra, ktere je zase prevratne rychlejsi. Mno a prave Sandy bridge procesory byly takto prevratne. Vykon az o vice jak 50+% vyssi … k tomu teda maji i grafiku, to ale spis zajima uzivatele notebooku, stejne je lepsi mit externi grafiku.

Další odpovědi
huxa

hodně a ve všem.

Funna

pokud se rozhoduješ mezi nimi, tak není co řešit…i5 má víc jader a jejich vyšší rychlost, lepší cache, relativně kvalitní integrovanou grafiku (na náročné hry to sice není, ale na běžné věci to stačí)…