reika

Proč zůstavají po barvení vlasů fleky na kůži?

Dobrý den. Když si nabarvím vlasy (barva v akci i za plnou cenu, Loreal), tak mi často zůstanou na kůži fleky od té barvy, které smyju až tak za 3dny. Proč to tak je? Není barva závadná? Které barvy to nedělají? Jaké máte zkušenosti vy? Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Dělají to všechny barvy (bez této schopnosti by barva nechytala ani na vlasy).

Jedině být opatrnější při nanášení barvy
a před barvením na nejohroženější místa
nanést mastný krém.

Pomáhá i potřísněné místo okamžitě (ne až po skončení
nanášení barvy) omýt, ale ten krém je spolehlivější.

Kepler

Barva na vlasy má takové složení, že se fixuje především na keratinu (vlasech), ale aby se kůže vůbec nechytala, je zřejmě problém. Nevím, zkušenosti nemám. Závadná by být neměla neměla, všechny kosmetické přípravky musí projít přísnými dermatologickými testy, aby mohly být schváleny.

iceT

Na značce ani ceně nezáleží, udělají to všechny barvy. Pokud si potřísníš kůži, pomáhá kosmetický aceton. V návodu na použití to asi nebude, ale doporučuje se kůži okolo vlasů před barvením namazat mastným krémem.
Musíš barvu aplikovat tak, aby ses nezamazala, ale na kůži ve vlasech fígl není, při domácím barvení bude kůže pod vlasy pořád barevná. Možná, že u kadeřnice by se ti to nestalo.