tetka

Proč zubař vyžaduje kartu od předchozího zubaře?

Rentgenové snímky si přitom udělá svoje a stav zubů přece vidí.

Nejlepší odpověď
geoorg

Když jsme přešel k novému zubaři, tak po mně starou kartu nechtěl. Založil si rovnou vlastní…

Další odpovědi
anonym

Dobrý den. Lékař toto dělá hlavně proto, aby věděl, jak dlouho máte v ústech provedené úpravy. Je známo, že s věkem i zuby a ústní dutina doznávají jistých změn. Navíc plomby, zubní implantáty apod. „stárnou“. Ví-li lékař, kdy jste měl naposledy opravený zub, dokáže předpovědět, kdy jej bude nutno znovu opravit.

terry

Má zubařka také kartu nepotřebovala.
Zkontrolovala zuby, udělala poznámky a hotovo.