marci1

Proč zrušil Langer v r. 2009 přítomnost těžkooděnců na fotbalových stadiónech ? Jen z finančních důvodů ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Protože je to soukromá akce a tak si má ochranku zaplatit sama.

Také by bylo dobré nedávat jim žádné dotace ze státního rozpočtu, ať si ten fotbal platí ti, co na něj chodí.

Další odpovědi
klumprt

K odpovědi zzzzz bych dodal, že to, že se někde hraje fotbal, by nemělo být důvodem, aby se policie jakkoli aktivizovala (pohotovosti a přesčasy placené z peněz daňových poplatníků). Na stadionech má být pořádek a klid a to je v prvé řadě odpovědnost pořadatele.
Když budu u sebe doma pořádat pravidelně zahradní grilovací večírky a jednou mi tam přijde nějaké individuum, které tam někoho ztluče a všechno to tam rozkope, myslíte, že si ho tam pozvu za týden znovu? Stejně tak kluby mají prodávat lístky a permanentky na jméno a mají si vést databáze lidí, kterým se lístky prostě neprodávají. Nic jim v tom nebrání kromě vlastní lenosti a krátkozraké šetrnosti. Ani by se nemusel měnit žádný zákon, jak o tom tu a tam některý z fotbalových papalášů blábolí.