vivatisCZ

Proč zrovna kámen, nůžky, papír?

Kámen, nůžky, papír většina z nás to použila když se nemohla s někým dohodnout, ale proč zrovna kámen, nůžky papír? Mohly tam být i jiné věci. Pořadí nějak neřešim já stejně říkám nůžky, papír, kámen

Nejlepší odpověď
marci1

Hra kámen, nůžky, papír pochází z Japonska, japonský název hry je „Jan-ken-pon“. Původ je neznámý, předpokládá se však, že je to složenina názvů her, na kterých je založena, kde většina z nich znamenala v překladu „pěst“. Více ve zdroji :

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C3%A1me­n,_n%C5%AF%C5%BE­ky,_pap%C3%ADr

Další odpovědi
cochee

Však ti nic nebrání vymyslet totéž v bleděmodrém – tři věci, které tvoří „fatální trojúhelník,“ jedna věc „zabije“ druhou, druhá třetí a třetí první – a zároveň ty tři věci musíš moci vyjádřit jednoduchým gestem ruky.

redy

vodu bys asi těžko roztříh nebo do ní zabalil kámen.
Ale proč je to zrovna tak jak to je to nevííím :D

ladaadal

A co by se ti líbilo víc? Oheň, voda, rychlovarná konvice? 🙂 konvice odpaří vodu, ale v ohni se rozteče, oheň spálí konvici, ale voda ho uhasí, voda uhasí oheň, ale rychlovarka z ní udělá páru 🙂
Doplňuji:
Cochee – nojo, máš pravdu, ta názornost jednou rukou mě nenapadla. Tak to by ten můj návrh asi nešel. Nevím, jak udělat rukou vodu, oheň a natož rychlovarnou konvici, ale on by jistě někdo vymyslel nějaké zkratky.