Myslíte si, že je potřeba, aby byla schválena dopravní značka Pozor los?

myslíte si, že je potřeba, aby byla schválena dopravní značka Pozor Los?

proč značka Pozor Los

osobně si myslím, že by postačila značka, která už existuje Pozor jelen. vypadají podobně, následky střetu podobné a člověk si dá stejný pozor.hlavně dost lidí jednou ani nebude vědět, jak los vypadá, možná tak los stírací.

Nejlepší odpověď
da ny

Existující značka: „Pozor zvěř“ by mohla zcela splinit svůj účel/stačit ;)

Další odpovědi
marci1

Asi ano, nejsem odborník, ale ochranáři argumentují tím, že tady nejde o kvantitu, ale o fatální následky, které takové srážky mají.
„„Los reaguje jinak než třeba srnky. Ty mají snahu utéct, ale los ztuhne, a než se rozhodne odejít, je obvykle sražen. Vzhledem ke své tělesné stavbě pak zvíře spadne předním sklem do auta,“ řekl Jan Veselý z Lesů ČR Nové Hrady, který se losům dlouhodobě věnuje. Připomněl, že největší zvířata v Česku dosahují hmotnosti až 450 kilogramů.“

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/sna­ha-o-zavedeni-zancky-pozor-los-dlg-/domaci.aspx?c=A150805­_110147_domaci_cen

anonym

Asi jo,když jsou losi u nás v přírodě volně.
I když teda malém množství.

lexx

Není, máme „pozor zvěř“ a stačí, to bude mít každá lesní potvora svou značku ? koukám že se zákonodárcům ve sněmovně asi porouchala klíma a melou cipoviny z nadměrného tepla.

cukrar

Stačí značka pozor zvěř.
Není třeba další značka, ani urážet kolegy, a pomlouvat poslance, kteří s tím nemají co dočinění.
Ale plivnout na druhé je snadné.

HonzikPernik

Ano

ReHu

Souhlasím s da ny,
Marci, kolik lidí si je vědomo rozdílného chování losů a srn?
Možná by byla zapotřebí větší osvěta.

cochee

Myslím si, že není. Myslím si, že ani není potřeba stávající úprava, kdy existují dvě výstražné dopravní značky A13 Zvířata a A14 Zvěř a přiřadil bych k tomu, na první pohled možná trochu morbidně, i značku A12 Děti. Důsledek mají všechny tři totiž pro řidiče stejný: vjet do označeného úseku s maximální možnou opatrností, vzhledem k možnému výskytu velkých živých bytostí na komunikaci. Ostatně, v návrhu změn prováděcí vyhlášky k pravidlům silničního provozu, s předpokládaným počátkem platnosti od 1. 1. 2016, je u značek A13 a A14 uvedeno: „možno alternativně použít i vyobrazení jiných domácích zvířat/volně žijících živočichů než krávy resp. jelena, přičemž vzory symbolů nejsou ve vyhlášce k dispozici.“ Takže – kůň, koza/žába příp. onen los.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Do­pravn%C3%AD_zna%­C4%8Den%C3%AD_v_%C4%8Ces­ku#N.C3.A1vrh_zm­.C4.9Bn_k_1._1­._2016

marci1

Ad ReHu : Souhlasím s Tebou, ale pokud by taková značka existovala, třeba by si více lidé o losovi zjistili a „načetli“. Pokud odborník tvrdí, že srážka s losem je více nebezpečná než se srnou, pak by se opravdu o tom mělo více mluvit a psát. 🙂

annas

Ad Jugar – losy jsou u nás volně v přírodě? Já bych spíš řekla, že v přírodě jsou losi.

setapouch

Nechtěj, aby někdo připomínal tvoje chyby. To jsi fakt tak ubohá, že nic jiného neumíš?

anonym

setapouchu, neodpověděl jsi a ještě rejpeš, proč to děláš?

setapouch

Protože semapouch, sobý hnusec :D

Navíc, upozorňovat na pravopis je opravdu ubohé.

anonym

teda odpověděl, ale nějak mimoň, takže vlastně neodpověděl

anonym

To bys koukala,těch neplatných je spousta po lesích.