vivatis2-

Proč zmizeli mamuti?

Nejlepší odpověď
baghira

Důsledek klimatických změn (globálního oteplování před několika tisíci lety)

Když skončilo před 21 000 lety nejchladnější období, začalo rapidně ubývat pastvin. Mamuti se proto před čtrnácti tisící lety začali stahovat na Sibiř, kde vyhynuli před 4000 lety. S oteplováním začalo v atmosféře přibývat množství kysličníku uhličitého a nízké travní porosty proto začaly ustupovat lesům, k čemuž přispěly i deště. V lesích se ale takto velkým býložravcům specializovaným na trávu nedařilo.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/208972-vyhynuti-mamutu-nemel-na-svedomi-clovek-chybely-jim-pastviny.html

Další odpovědi
led

Vplyvom klimatickým zmien ustúpili odolnejším živočíchom.