robosobo

Proč zmizela grafická karta?

Dobrý den, k Vánocům jsem dostal NTB Toshiba Satellite C50-A-116 s windows 8.1, GPU Nvidia GeForce 710M a integrovaným intel HD Graphics. Nvidia mi po aktualizaci OS zmizela, nelze jí nijak rozpoznat, ovládací panel Nvidia jí také nerozpozná, tudíž ho nemůžu spustit. Nvidia Optimus nelze vyhledat, ikdyž jí NTB má mít. Vypadá to, jako by GPU nikdy neexistovala. Nevíte někdo co s tím? Děkuji.
Doplňuji:
To by mohl být problém, už jsem to zkoušel, ale instalace mi řekla, že to nenalezlo GPU, stahoval jsem přímo z Nvidia, protože na webu Toshiby tento model neexistuje, nikdo o něm neslyšel, jen na SK verzi toshiby, a tam jsem nenašel ke stažení nic… Už jsem zoufalý.

Odpovědi
anonym

Zřejmě při aktualizaci OS Win ´přejely´ i funkční ovladač grafiky – na webu výrobce notesu si jej najdi, stáhni a aktualizuj.
Doplňuji:
OK – ovladač je třeba tady – http://suppor­t1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/display-20131008111908.zip
Ale – případně si zkontroluj, jestli nemáš mezi zařízeními nějaký konflikt…
😉

badisko

Coby …jdi treba tady .. http://www.toshi­ba.eu/innovati­on/download_dri­vers_bios.jsp a stahni si ovladace pro tvou grafiku …
nebo zde … https://downlo­adcenter.intel­.com/SearchRe­sult.aspx?lan­g=eng&ProductFa­mily=Graphics&Pro­ductLine=Laptop+grap­hics+drivers&Pro­ductProduct=2nd+Ge­neration+Intel%C2%A­E+Core%E2%84%A2+­Processors+wit­h+Intel%C2%AE+HD+Grap­hics+3000%2f2000 ta druha moznost ti ulehci hledani …:D jen vyber jaky OS mas + 32bit nebo 64 (86)