independent

Proč zaměstnavatel vyšetřuje nepracovní úraz?

Nejlepší odpověď
ivzez

Protože v případě alkoholu, drog nebo zaviněné rvačky může
být nižší (až žádný) nárok na náhradu mzdy a nemocenské.

Další odpovědi
Kepler

Neznám souvislost. Možná si jen ověřuje, zda k úrazu opravdu došlo nebo se zaměstnanec jenom „hodil marod“. O takové pracanty žádná firma jistě nestojí.

independent

Asi jsem špatně položil otázku, každý zaměstnavatel musí vyšetřovat každý nepracovní úraz, nestačilo by mu že kontroluje nemocenskou, naco mu je vědět co se stalo, hlavně se ptají jestli v tom nebyl alkohol

Dochy

Nemusí. V zásad mu do toho nic není, dokud necítí že mu Tvůj úraz leze do peněz. Pokud začne mít pocit, že mu leze do peněz víc než je obvyklé či oprávněné, musí to řešit… Zaměstnavatel který neřeší své finance se stává zkrachovancem…