dmatejek777

Proč získala titul evropské hlavní město kultury zrovna plzeñ?

Vždyť je spousta lepších a zajímavějších měst- Paříž, Praha, Brusel, Ljubljana, Londýn, aj…

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si podobnou otázku

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-ziska-titul-evropske-mesto-kultury-2015

Měl byste se obrátit na porotce, kteří rozhodovali. Uvádím to, co se dá najít na netu.

"Západočeši porotu zaujali mimo jiné řadou chystaných velkorysých staveb za téměř tři miliardy korun, které by v Plzni měly vzniknout.

„Jako první a jediné město v zemi jsme schválili plán rozvoje kultury na deset let dopředu. Veškeré zásadní investice, ať je to nové divadlo, nová galerie a hlavně kulturní fabrika na Světovaru, se budou realizovat v každém případě a jsou v plánu města. Prestižní titul by nám ale přinesl i další efekty, především přísun návštěvníků do města, a to je ten pravý ekonomický přínos,“ domnívá se umělecká ředitelka projektu Plzeň 2015 Yvona Kreuzmannová."

Porotu zaujali v den samotné prezentace – šokem. V jejím závěru radní pro kulturu Marcela Krejsová přistoupila ke kolegovi z týmu divadelníkovi Romanu Černíkovi a oholila mu mašinkou hlavu. „Chtěli jsme tím zaujmout a měl to být symbol toho, že jsme připraveni na změnu a že to myslíme vážně,“ řekl Černík.

Více v odkazu.

Zdroj: http://kultura­.idnes.cz/evrop­skym-mestem-kultury-je-plzen-ostravu-utesoval-i-predseda-poroty-1m5-/divadlo.aspx?c=A100908­_104130_divadlo_jaz

Další odpovědi
anonym

Plzen má co dát,je to město jak bigbítu naší kultury,tak i zdroj pro epší budoucnost,nežije se tu jako v Praze,ale prostě Plzen je Plzen