metalavenged

Proč žil Diogénes v sudu?

Nejsem si jistá, jestli to byl TEN Diogénes, který řekl Alexandrovi: „Uhni mi ze Slunce.“, když se nad ním do sudu nakláněl, ale spíš by mě zajímalo, proč v něm byl? Byl to nějaký velice skromný filozof, který nepotřeboval k životu víc?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Skromný?
Těžko říct – majetkem opovrhoval…
😉

Další odpovědi
klumprt

Myslím, že to byl TEN Diogénes. A prý tam žil právě proto, že byl ohromně skromný.

marci1

„Opovrhoval vším majetkem, vlastnil pouze misku z vydlabané dýně, ale i tu zahanbeně zahodil, když viděl, že pes se dokáže napít i bez ní. A také jako pes žil ve psí boudě nebo v sudu v Metróu, chrámě matky bohů Kybely. Tvrzení o sudu může být však smyšlené, protože ve staré řečtině existoval stejný výraz jak pro sud, tak i pro konec vesnice.“
Wiki

Dismas

Chceš mi říct, že ty nežiješ v sudu?!