quentos

Proč ženy užívají makeup, když se většina mužů shoduje, že mají nejraději přirozený vzhled?

Pokud to čte nějaká feministka, už jako bych slyšel odpověď: „To jsi asi upad, to nedělají kvůli chlapům, nýbrž kvůli soupeření mezi sebou.“ Jenže soupeření o co…?
Otázka mi vrtá hlavou už dávno, ale ještě intenzivněji od předvčerejška. Pozdravila mě tehdy (jako se zdraví někdo známý) ve vlaku nějaká dívka a sedla si naproti mě. Na pozdrav jsem sice odpověděl, jenže následujících patnáct minut (ano, celou čtvrthodinu) jsem horečnatě přemýšlel, kdo to tak může být. Pak se mi rozsvítilo, poznal jsem v ní bývalou spolužačku své sestry – jenže byla doslova a do písmene zmalovaná k nepoznání. Přitom je to pěkná holka i bez nalíčení a s makeupem by se jí na první pohled člověk spíš lek.
Proč to tedy dělají – vysvětlí mi to někdo? Dík.
Doplňuji:
*naproti mně

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dobře volený make-up, zejména na denní nošení by neměl být vůbec rozeznatelný, zejména pro nezasvěcené oči mužů, měl by jen zdůraznit přednosti a potlačit nedostatky tváře. To by si měly uvědomit jak mladé ženy, které někdy působí jak omalovánky, tak i starší ženy (jako třeba já), které zas připomínají „obílený hrob“ Kamarád tomu taky říkal „trojitý břízolit“. Někdy ovšem muži zakazují partnerkám líčení, aby se moc nelíbily ostatním mužům 🙂

Další odpovědi
tom004

Pro ženy není důležité,jak po tom „namatlání“ vypadají,ale jak si myslí,že vypadají.A to jejich „myšlení“,nemá nikdo šanci ovlivnit.Tedy,až na vzácné vyjímky.

Drap

Smiř se s tímže jsou věci mezi nebem a zemí a logicky se vysvětlit nedají. A jednou z těchto věcí právě dost často bývá ženská logika. Snažit se ji přeměnit, najít logické vysvětlení a podobné věci je zcela nereálné.

Ančikk

Já osobně se vůbec nelíčím, ale myslím si, že pro svůj osobní pocit. Každá žena chce vypadat dobře a když jí v tom brání nějáká vráska, co udělá? Zapatlá si ji make-upem.Taky jde o to, že když se třeba jednou nalíčíte, dejme tomu na večírek,tak když se ráno vzbudíte, připadáte si hrodně nevírazná, protože když jste byla namalovaná, byla jste samozdřejme výraznější. A hlavně, líčením se dají schovat všechny problémy. Od toho že jste v noci nespala až po to, že vám třeba zemřela kočka ;).

hanulka11

quentosi, myslím, že ti žádná žena neřekne pravdu, proč se líčí- pokud má tzv. nahé líčení nepoznáš to, ale pokud razí cestu masky -je to směšné , protože sama sebe tak ani po odlíčení v zrcadle nepozná a ráno si tu masku musí nasadit znovu, protože si myslí, že by to již nebyla ona . Pro mnoho žen a dívek …ale velká škoda.
Doplňuji:
maskou myslím, vrstvu makeupu – když vidím na ženě, že by se to něj zabořil prst … … a pak ty oči zmalované a řasy nepřirozené jako mrkací panna .....

ReHu

Je propastný rozdíl mezi líčením a líčením.
Správným používání make-upu se vzhled nezmění a pouze se potlačí nežádoucí. Např.červené žilky na tvářích, občasné barevné nesrovnalosti apod. Pokud je žena pěkně nalíčená, je také rozdíl mezi večerním a denním líčením. Bez bližšího zkoumání se nic nepostřehne.
Navíc make-up pleť chrání. Před povětrnostními vlivy atd. Obsahuje UV faktory, stejně tak jako lepší denní krém, který také pleť vyživuje a chrání.
Správným líčením zůstane vzhled přirozený, přesně, jak ty píšeš.
Zcela sohlasdím se sůwou.

taranee1

první důvod:
soupeří mezi sebou! A to protože se jim to líbí – a tak chodí co nejvíce namalované. Čím víc namalované tím více ukazují ostatním ženám, že jsou bohatší. A to tím že všechny vědí že Make-up stojí HODNĚ!
A druhý důvod:
Aby na sebe upozornili!

WeeBear

Tak když budu mluvit za sebe.. Make-up, jako takový používám minimálně (poslední dobou vůbec). Spíše mám ve zvyku si zvýraznit oči řasenkou a černou tužkou si nanáším tenkou linku. Nepřijde mi, že bych měla z těchto dvou věcí na obličeji „masku“ a cítím se příjemněji.

Pokud mluvíš o extrémech, kdy vidíš ženu s obličejem, na který by ses bál sáhnout, abys z něj nesetřel kdovíjakou vrstvu všeho možného, zvýrazněným obočím a výraznými stíny sahajícími až k obočí, tak je pravda, že toho se děsím i já..

anonym

Mejkap je supr. http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1364nadap071244550­480230.jpg

terry

Nebudu se opakovat, souhlasím se suwa a ReHu.

anonym

Ten trojitý břízolit mě rozesmál…Proč to dělají?Musí to být pro svůj dobrý pocit,ale ne všechny vlastní dobře osvětlené zrcadlo.Asi.Jinak by v tom,co si namatlaly na obličej nevyšly.Dobrý je taky,když vyjdou bez deštníku a příroda si usmyslí si zaplakat.Jedno obočí fuč,splihlé nakroucené kremrole na hlavách,to pak je pro muže,ano,ale na pobavení.

led

Dám vám protiotázku,
prečo sa niektorí muži (nie gay) líčia? Nemyslím hercov, moderátorov – tj.pracovné líčenie.
Nejdřív šminky, pak na pivo?
Ak ste pozerali poslednú tv show Hľadáme talent, tá hudobná skupina
http://diskuse­.doktorka.cz/ma­ke-muzi-zeny-piste/
http://www.no­vinky.cz/zena/styl/1000­89-kosmetickou-peci-si-doprava-stale-vic-muzu.html

Rufus

Koukla jsem na ty odkazy od czechrapsind a v obou případech se mě jeví rozumně. Tam je rovnítko s námi ženami. Já sama jen malinko přetřu víčko růžovým jemným stínem a normálně mám ráda modrou řasenku a přirozené řasy. Teď jsem už starší ženská, ale ani v těch nejmladších letech jsem si nenanášela piroteskní masky, proč přebíjet mládí a proč místo svěží pleti nabízet klukovi ochutnávku všech líčidel? Pusu jsem si nemalovala celý život. A chlapi jako Narcisové nebo šampóni mně nikdy nepřitahovali.

quentos

2 led: tak o tom slyším poprvé ;{)>

led

Pokazila som vám jednostranný pohľad?

quentos

to ani ne, jen konstatuju fakt

quentos

zajímavej případ je Jágr (ten hokejista). Jsem sportovní analfabet, ale co jsem tak stačil zaslechnout, mezi jeho milenkami byla nejedna modelka. To se nepoučil, když viděl, co se stane, když si to ta „nádhera“ večer sundá…? :{D>
On samozřejmě nepatří mezi „většinu“, o níž mlucím.