Válek Petr

Proč ženy tolik touží po špercích?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě ne všechny ženy, ale bude jich dost, které po špercích touží. Třeba jako po ozdobě, jindy jako doplněk, některé ukazují, že jsou bohaté a že si t mohou leccos dovolit.

Nikdy je šperk neomrzí, zvláště když chodí do společnosti. Pokud ženě šperk někdo daruje, je to osobní dárek, který je určený jen jí, je to něco cenného, krásného, udělá určitě radost.

Ženy se zdobily již v minulosti, šperky byly jednak ozdobou, jednak se považovaly za ochranu před nebezpečím, či jejich hodnota zobrazovala určité společenské postavení.

Je to čistě individální. Jde o symbol osobní či společenský., dá se říct, že je to i tradice, přece zlato zůstává a je stále ceněné, i když se šperky vyrábějí z jiných materiálů. .

Další odpovědi
dubraro

Ženy si navzájem tvrdě konkurují. Zdobení k tomu patří.

marci1

  1. Dělají nás krásné. Na duši i na těle, možná je to pro muže nepochopitelné, ale je to tak.
  2. Dodávají nám sebevědomí. Stejně jako se páv chlubí svým peřím, ženy se chlubí svými šperky.
  3. Připomínají nám krásné chvíle. Ať už je to snubní prstýnek, navlečené korálky od dcery nebo náušnice po babičce.
  4. Probouzí v nás energii. Různé typy šperků jsou spojeny se specifickými částmi těla, na kterých je nosíme. Více se můžete dočíst TADY.
  5. Můžeme s nimi být pokaždé nikdo jiný. Od něžné divoženky až po královnu plesů. 🙂

Zdroj: http://g.cz/5-duvodu-proc-vsechny-zeny-miluji-sperky/

dudu

Např. v oblastech ovládaných islámem v podstatě jde o pud sebezáchovy. Tamní ženy zpravidla nemají zdravotní ani sociální pojištění a jejich existence je podřízena libovůli manžela a zvyklostem jeho rodiny. Mimo jiné zde stále platí pravidlo, že muž svoji ženu může kdykoliv zavrhnout a dotyčná musí bez otálení pouze „v tom co má na sobě“ opustit manžela, rodinu a veškeré jeho nemovitosti. Pokud tato situace nastane, odmítne ji zpravidla i její původní rodina. Proto je pro zdejší ženu důležité svoje zlato a šperky mít vždy po ruce – většinou na krku. Běžně tento scénář i dnes platí např. v tureckých ortodoxních klanech.

Muffz

Kdysi ženy nosily šperky, aby se mohly mezi sebou porovnávat, který vládce má více bohatství. Dnes tomu nebude jinak. A ono pěkným šperkem nepohrdne ani muž.

led

Sukne a šperky sú jedni z mála vecí, ktoré ženy prevzali od mužov a dokázali si to udržať až do dnešných čias. Aj keď dnes mnoho mužov sa zasa honosí rôznymi šperkami a ozdobami. A sukne, nenosia ich len muži zo škótskej vysočiny…

nyjono

Které ženy?
Není žena jako žena.

Eglantine

Protože muži odcházejí, ale šperky zůstávají. Co to tehdy zpívala ta Marilyn o diamantech…? 🙂

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.