jj.novo

Proč ženy furt brebentí?

Ženský furt něco brebentí, nezavřou pusu, nejsou chvíli sticha, proč?!

Nejlepší odpověď
annas

Není to docela pravda. Představa užvaněných žen a mlčenlivých mužů je dokázaný mýtus na základě vědeckého výzkumu. Vyjde to zhruba nastejno.

Nezáleží na tom, kolik kdo zná slov a jak je vysloví, ale na tom, jak je umí používat.

Muži i ženy komunikují jinak, ale důležité je, zda jejich diskuse má nějaký smysl.

Záleží na situaci, ženy mluví, dávají najevo třeba strach, emoce, přemýšlejí nahlas, atd. na rozdíl od mužů.

Znám „ukecané“ ženy, ale také muže, kteří povídají víc než ženy.

Žena mluví během uvažování, muž až po úvaze…

Další odpovědi
dědapetr

Protože mlčeti je umění.

gecco

  1. ženy mají potřebu si denně ´odkecat´ větší počet slov, než muži
  2. ženy mnohdy až tak moc nemyslí na to, o čem mluví, jde spíše o ´společenskou situaci´, kdy – dokud mluví a je na ně mluveno, je ti OK
  3. zkus se na totéž zeptat holek, které šly se svými manželi/partnery ´na jedno´ – řeknou ti, že se nedostaly ke slovu (a nevíc je nikdo neposlouchal)

___
BTW – dokud baba mluví a nezačíná větu „JAK“, „PROČ“, „NAČ“, „KDY“, není potřeba ji až tak moc poslouchat, stačí souhlasně přikyvovat nebo souhlasně vrtět hlavou – nic se neděje, vše je v pořádku.
Blbé je, pokud klade ´kontrolní otázky´…
😉
Doplňuji:
Oprava – „manželi“ → „manželY“, samozřejmě…
Jdu si dát za roh facku, omlouvám se…
😉

Lamalam

Chlapi nás stejně neposlouchají, tak je to jedno.

anonym

Nejsou to jen ženy,ale i muži,kteří hubinku někdy jen tak nezavřou.
Doplňuji:
Jen se koukni kolik mužských tady tráví skoro celé dny.

arygnoc

tá moja kecá (a spieva!) i keď spí.

;-Q
Doplňuji:
@annas:

ste si istá formuláciou

„Žena mluví během uvažování, muž až po úvaze…“?

nemá to byť

„Žena mluví, muž uvažuje…“,?

;-Q

ono je rozdiel hovoriť a niečo povedať. (to už s vašou odpoveďou nemá nič spoločného, to je doplnenie k otázke)

suaeda

Neřekl bych, že ženy stále brebentí. Podle mne to vyjde na stejně. Někdo ať žena či muž mluví někteří méně a někteří jedinci naopak více. Ale co jsem vypozoroval je zapojit se jako jediný muž do hovoru několika žen. Dělá mi to někdy problém. Mají nejen odlišná témata, ale připadá mi i odlišný systém a skladba řeči než muži. Předpokládám, že to bude obdobné i pro samotnou ženu mezi více muži.

annas

Ad arygnoc – žena uvažuje nahlas, takže mluví při uvažování.
Muž přemýšlí, uvažuje mlčky, až má urovnané myšlenky, vysloví je.

Trochu jste nás ženy " podcenil – žena nejen mluví, ale i uvažuje, muž uvažuje, ale i mluví. 🙂