bolak

Proč ženský vypadaj v mužským oblečení dobře, ale chlapi v ženským oblečení směšně?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Protože nám sluší všechno 🙂

Další odpovědi
led

Pretože sa ľudia takto na to pozerajú.
Čo sa im (vo všeobecnosti) na ženách páči sa im nemusí páčiť na mužoch, ale aj naopak.
Kedysi muži nosili pestrofarebné šaty, sukne, splývavé rúcha rôznych farieb, ale istého dňa skupina „mudrych“ rozhodla „oblečenie musí vyjadrovať aj pohlavie, sukne, barvy pestré nehodí sa mužom nosiť a ženám zakazuje mužské odievanie, celkom jasný rozdiel medz mužom a ženou musí byť,…“ Ak pozrieme dejinam toto myslenie pretrvávalo stáročiami, tisícročiami a ešte i dnes v podvedomí mnohých zostáva. A bude ešte istú dobu trvať.
V lete muža v sukni vidieť? „Nie, pariť sa musí v nohaviciach, veď je muž! Fuj, sukňa, to tričko… a tie vlasy, padajúce cez plecia, určite nepatrí medzi nás…“ pohoršene skríknu všetci
Krásna deva v obleku, viazanke, muži okom znaleckým premerajú miery, zhodnotia, „šikne jej to, to je kus…“

Doplňuji:
V dobách nie tak dávnych, nohavice u žien boli prehreškom voči spoločenskému bontónu. A dnes?
Je to podobné, ako kedysi, keď sa začali nosiť pracovné oblečenie „jeansy“ (texasky) nosiť aj v bežnom živote do spoločnosti. Prvú dobu bola spoločnosť proti, neskôr sa z toho stala móda a dnes je to bežný jav, ktorý si nik ani nevšíma…
Šperky – už pomaly ani nerozoznávame rozdiely medzi ženskými a mužskými šperkami
Vlasy – krátke, polodlhé, dlhé – žena, či muž všetko jedno…
„víc věděčtěji“:
Ak sa voči pokusom o zmenu v obliekaní postavia predstavitelia rozhodujúcich filozofickopo­litických a ekonomických smerov tá zmena sa stáva vážnym prehreškom voči spoločnosti.
Ale, ak sa z toho urobí móda a podporia ju známe veličiny, to sa považuje za vhodné k danému pohlaviu. Názor bežného jednotlivca k tomu nie je podstatný…
U takéhoto oblečenia sa v hlave mihajú rôzne myšlienky (v závislosti od osobnosti človeka – nositeľa netradičného oblečenia)
Aký mám ja pocit v tomto oblečení… sedia mi… ako ma vidia iní… nezáleží mi na pohľade iných, hlavná je moja osobná pocitová spokojnosť… nie, neoblečiem to, čo povedia o mne, že som, tá hanba… ale, myslite si, čo chcete, aj tak urobím po svojom…

Prečo sa na muža oblečeného v ženských prvkoch pozeráte divne a ženu v mužských príjimate, na to si musíte odpovedať vy sám. Je to váš pohľad.

anonym

To je pravda, některým ženám to opravdu sluší, třeba ve vojenské uniformě, nebo v kvádru a kalhotech, no u chlapa fakt ypadá divně, když má na sobě dámské oblečení, vypadá hned jako tranďák, ale prot gustu ........:-) Mě se teda líbí chlapi oblečený jako chlapi, nejvíc se mi líbí uniformy, ať je jaká chce, třeba voják, hasič, policajt…to nevím, kam s očima 😁, lékař, nebo kuchař, to už je něco jinýho, to už není ono 🙂

Nanami

asi..protože muži nemaj ,,křivky" jako ženy.. a jsou chlupatí a tak :D

bolak

zzzzz: to jo, ale já bych to chtěl vysvětlit nějak tak jako trochu víc věděčtěji :)