Proč zdejší uživatel „Dr.Axl“ odpovídá pouze poučováním, že si odpověď má tazatel najít sám v archivu místo aby se ptal?

Je to zdejší „šéf“ nebo tak něco?
Doplňuji:
Dobře, já se příště mrknu na staré otázky než se zeptam, ale přesto nemůžu slíbit, že moje otázka nebude podobná nějaké z nich. Tak snad to tady nikomu moc neublíží. 🙂 Přeci tu nejde o život.. Například na Yahoo Answers padají stovky stejných otázek denně a lidi „stavěný pro pořádek“ by se tam museli zbláznit. 🙂 I tak je to vynikající dotazní fórum.

Nejlepší odpověď
beer

Jen tak sám za sebe:
Jsem tu od loňska a celkem si otázky pamatuji. A dost mne taky štve, že ti novější tazatelé téměř vůbec nepoužívají možnosti zjistit, zda už nebyla otázka zodpovězena dříve a pak třeba požádat o doplnění, nejsou-li spokojeni. Sám také občas najdu otázku zodpovězenou velmi nekvalitně, byť se spoustou palců )) Takže to záleží na tobě, ale na modré liště bych určitě začínal – k tomu tam je..

Další odpovědi
anonym

Milý pino, před osobní výzvou bych se zřejmě neměl schovávat, budiž.
Ono je to trochu jinak, prostě jsem ze staré školy, kde ještě platila slušnost, držet slovo a respektovat základní pravidla.
Rozhodně nejsem sám, jemuž není lhostejná kultivovanost Odpovědí, v podstatě je nás dnes už 52 (zlatých a stříbrných).
Přišel jsem zhruba v době jako ty a byl tehdy vyzván, abych podpořil snahu o znovuobnovení korektní úrovně, jež tu panovala v začátcích.
Téměř výstižně to popsal dudu nebýt toho, žes záměrně vytrhl souvislosti, výtka směřovala za napadnutí snahy arygnoca a odkaz na další odpovědi byl jen doplňující.
Pro připomenutí raději jasný odkaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-v-zapadni-kulture-vse-spojene-s-pohrebnictvim-v-cerne-barve
Jinak se snažím být objektivní a boduji dle kvality a bez ohledu na osoby (i hanulku, jinak snaživou).
A nyní zásadní souvislost s tou proklínanou vyhledávací lištou:

  1. Většinou to formuluji – „viz další zajímavé odpovědi k nahlédnutí“.
  2. Skoro nikdo si neuvědomuje, že tady už nejde jen o porušení kodexu (což by se mohlo zdát jako malicherné), rozhodující je princip podvádění pro sběrače bodů kopírováním starých otázek. Právě tato motivace (původně dobře míněná), se zde mnohdy zvrhává v časté nešvary a evidentně účelové podrazy.

Takže tvůj odkaz na Yahoo Answers je lichý, tam bodování není a hlavně je tam klientela normálně umírněná, slušná a věcná.

  1. Neměl by sis léčit ukřivděnost, že tě jednou někdo „nachytal na švestkách!“

viz náhled ve zdroji:
ad briketka, pročpak jsi ignorovala věcnou reakci v diskuzi otázky? Celkem dva jsme ti tam vyvrátili tvůj chybný závěr:
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/tak-jste-jiste-po-obede-a-tak-si-dame-jeden-testik-co-rikate
Doplňuji:
P.S. Pokud by ti náhodou unikala ona paralela „držet slovo“, tak ses registrací zavázal respektovat pravidla, která následně pošlapáváš.
A to je pro renomé každého velice dehonestující.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-spravne-me-se-libi-neco-mne-se-libi

led

Nie je to „šéf“, v mnohých prípadoch poučovania mu dávam za pravdu. Ale je pravda, že mnohí užívatelia sú už tak pohodlní, že zadajú radšej otázku, nech sa namáhajú druhí, čakám pomaly aj na „koľko je 1+1“.
Každý máme iný spôsob poučovania.
PS.
zopárkrát poučil (verejne) aj mňa, ale nezazlievam mu to, bolo to k veci. Aj keď svoju otázku-odpoveď som položila zámerne spôsobom, ktorý mi vyčítal.
Doplňuji:
Veľmi veľa ľudí tu číta, ale nezamyslí sa nad textom.
„Uč sa čítať a CHÁPAŤ text, nie iba písmenká.“/arygnoc/ krásne vyjadrenie, ktoré hovorí, na čo sa treba zamerať pri odpovediach, ale neuškodí pri tom aj dodržiavať pravidlá spisovného jazyka. Prirodzene ak niekto ovláda aspoň základy, trpí pri čítaní nesprávne používanej češtiny aj vo vašom prípade. Pozrite si kriticky vaše príspevky a budete trpieť aj vy.
PS.
píšem síce slovensky, ale ani moja čeština sa nedá zahanbiť.

dudu

Kolega Axl prostě miluje řád a pořádek. Je pragmatik, který coby mírný závislák na těchto stránkách lační po každé nové zajímavé otázce nebo námětu. Na balast, mlácení prázné slámy a opakující se dotazy proto zcela logicky občas reaguje podrážděně. V těchto aspektech s ním docela dojemně souhlasím, ač v jiných se občas různou měrou, ale ve vší slušnosti rozcházíme. A tom i tyto stránky určitě jsou a snad nadále budou.

jendahun

Původně jsem myslel,že je to automat,že to vůbec není živý člověk.Používání dogmat a pouček bez špetky citu a smyslu pro humor.Dnes si myslím,že je to studovaný(sám to tady zdůrazňoval a dával na odiv)člověk,opilý svým velkým egem a počtem dosažených bodů,poněkud deformovaný psychicky(asi tou přemírou studia),jehož neustálá potřeba někoho kárat,upozorňovat a usměrňovat mi nápadně připomíná staré vysloužilé kantory.Docela by mě zajímalo,jak si radí tento člověk v civilu mimo net.Je dost možné,že si tímto léčí nějaké své frustrace.
Každý jsme nějaký,já mám taky hodně chyb.Musíš to brát tak jak to je.Vždycky a všude se najde někdo,kdo ignoruje právo ostatních na vlastní názor,svůj staví nad názor ostatních a sám se jmenuje do pozice nějakého cenzora.Nejhorší je,že mu absolutně schází smysl pro humor.Ale to jsi v běžném životě musel už taky potkat.Takových je hodně.

iceT

Není to poučování,jen upozornění,že taková otázka již padla a proto se na tu modrou lištu poukazuje,protože tam není pro srandu králíkům.
Jako že uživatel D.Axl má lepšího pamatováka na otázky,které tady už byly.
Schválně dej do lišty dotaz o mascarpone nebo o Badoo a uvidíš kolik ti vyjede odpovědí…

hanulka11

Snad to má v popisu práce nebo tak něco .

On mne rád uráží ,ani si to neuvědomuje a nejenom mne, stejně to za chvíli smaže
Doplňuji:
ale já si to tak od něj zase neberu, on není vůbec zlej

Michal Kole

Já myslím, že napsat odpověď je stejně časově náročné než psát něco o kodexu, vyhledávání a podobně.

Sice jsem také už napsal jedou „Toto je častá otázka, padá tu každý den“, ale dal jsem za to smajlíka, abych čtenáře neurazil a normálně jsem mu odpověděl.

briketka10

nemyslím, ale vadilo mi jak Hanulku urazil tečka./slovíčkařit/

ti Exlibristi jsou sběratelé, měla jsi pravdu, vážně a mělo by ti to docvaknout !! víš, tak to se tady nedělá..prostě když nemá pravdu on, tak se asi zlobí..
Doplňuji:
není, ale tohle mě docela naštvalo..

anonym

Dobře, beru to. Uznávam, že mě to trochu naštvalo – proto ten, možná rýpavý dotaz, ale je to tím, že už tohle bylo po třetí, co jsem od Tebe dostal nějaké to „poučení“ a ne vždy to souviselo s pravidly fóra. Ne každý to snáší dobře, zvlášť když nepatří mezi vyslovené blbce, co by tu dávali nesmyslné otázky/odpovědi.

anonym

Možná, aniž by sis to uvědomil, jsi porušil kodex už samotným vložením osobní otázky, viz citace:
Uvádějte správné kategorie
Zařazení otázky do správné kategorie pomáhá, aby vaše otázky nalezli správní lidé, kteří dokáží kvalitně odpovědět. Otázky zábavného charakteru a otázky sloužící ke zjištění subjektivního názoru, jejichž odpovědi nepřinášejí užitek ostatním uživatelům nebo jejichž platnost v čase klesá musí být vždy v hlavní kategorii Ankety a zábava, i když by bylo možné jejich téma přiřadit do jiné kategorie.
Otázky a doporučení, která směřují k provozovateli serveru Odpovědi.cz, případně k jednotlivým funkcionalitám aplikace Odpovedi.cz nebo k jednotlivým uživatelům nepatří do žádné z hlavních kategorií a měly by být směrovány k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele). Takovéto příspěvky mohou být smazány bez dalšího upozornění.

led

Tentoraz by som ale prosila o výnimku, pretože k „poučovaniu“ sa môžu vyjadriť aj iní a tým je otázka prospešná aj ďalším uživateľom.
Doktore, nejde mi o kritiku na tvoju osobu, ale „poučujeme“ tu viacerí a hájime tu svoj názor, k „poučovaniu“.

anonym

ad led, však já to také tak beru, jen si myslím, že když si někdo stěžuje, měl by si napřed zamést před vlastním prahem a např. mít více profilů je naprosto nefér. Já vždy píši sám za sebe, své názory si dokáži obhájit a nepotřebuji se za cokoliv schovávat.
Tazatel napsal, že jsem jej naštval, tak předchozí příspěvek říká v podstatě mezi řádky něco jako „Klídek kámo, taky nejsi bez chyby!“

briketka10

ad dr.Axl omlouvám se, ale nemůžu se k tomu nijak vyjádřit, nevím jak je možné, že jsem to slovo vyhledala..
není od Arygnoca, ale z Heuréky z e-mailu slovníku..

anonym

briketko, nic se neděje, jinak když se podíváš na svůj odkaz, mailový kontakt je totožný s profilem arygnoca, můžeš se sama přesvědčit.
Jinak samozřejmě uznávám, že volný výklad ekvilibristy by se dalo použít jako znalec Ex libris, i když to zatím ve slovnících není. Tam ale šlo o explicitní výraz „sběratel“.

briketka10

na e-mail Arygnoca mě nenapadlo se podívat..