Jrkuft

Proč zamrzá jen čelní okno u auta?

Většinou zamrzne jen přední, proč?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nejvíc vystaveno obloze? (můj odhad) Mně zpravidla zamrzne přední a levé. Pravé mám směrem k domu.

Další odpovědi
dubraro

Námraza na oknech auta je zmrzlá vzdušná vlhkost, která v noci padá k zemi. Za teplejšího počasí se projevuje jako rosa. Nejvíce se tedy usadí na plochách, které jsou vodorovné nebo šikmé. Na těch, které jsou kolmo k zemi, se usazuje nejméně (pokud vlhkost není nesena větrem). Mně na autě (Octavia) namrzá nejvíce zadní okno, které má nejmenší sklon vůči vodorovné poloze.

cukrar

Na volné ploše, venku na parkovišti zamrznou všechna okna. Pokud je část vozidla chráněna něčím, tak omrznou jen některá.
Příklad parkuji mezi baráky, nemám omrzlá okna, ale popojedu 30 metrů a všechna auta omrzlá.