Avatar uživatele
briketka10

Proč zaměstnavatel požaduje propustku, když si zaměstnanec bere dovolenou?

Zaměstnavatel chce propustku, když si zaměstnanec bere půl dne dovolenou
z důvodu odchodu k zubaři, ale ten, jelikož mu nevěří, že zubař ordinuje od
18:00 hod. musí zaměstnanec přinést důkaz. Zaměstnanec má odpolední do
23:00 hod.
Má na to zaměstnavatel právo, nebo si může zaměstnanec na jeho jednání
stěžovat.

Děkuji Vám Všem za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, zzzzz, JájsemRaibek, gagaga, Agneta, rouzi před 2976 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ve všech zaměstnáních chtěli mít od doktora potvrzený odchod.
Také se mně ptali, jak jsem tam jel.Když jsem řekl, že autem, tak mně ( teda nejen mně, ale všem kdo chtěl propustku k doktorovi) spočítali jak dlouho trvá cesta autem a pak požadovali příchod do práce.
Když jsme řekli, že autobusem (vlakem), tak našli jaký jede nejbližší spoj a opět POŽADOVALI PŘIJÍT DO PRÁCE nebo napracovat zmeškané hodiny.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Dřív obvyklá praxe – při každém čerpání „paragrafu na doktora“ bylo nutné nechat si potvrdit propustku. Teď už to tak obvyklé není, alespoň moji zaměstnavatelé v posledních letech mi věřili a žádné potvrzení nevyžadovali (ale sám jsem se tomu divil).
Dokonce když jsem měl potíže a chodil častěji k zubařce a preferoval jsem termíny mimo prac. dobu nebo alespoň na začátku či konci (ne vždy to šlo), mi zubařka sama nabídla že mi vystaví potvrzení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Propustky jsou asi běžné.
Ale neznám žádnou ordinaci, která začíná až od 18 hodin.
Co vím, tak některé končí třeba v 17 nebo 18 hod.
Stěžovat si může, ale bude to m něčemu dobrý?

Upravil/a: terry

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když jsem ještě pracoval, potřeboval jsem propustku, ta mi byla vystavena a jel jsem ke své OL 32 km od místa pracoviště a nezáleželo zda svým autem, autobusem, stopem nebo pěšky. A nikdy po mně zaměstnavatel nechtěl na potvrzení času odchodu od OL a měl jsem placené volno celý den. Pokud jsem šel k odbornému lékaři v místě zaměstnání, dostal jsem propustku na vyšetření na dobu nezbytně nutnou a jak je známo, i předem objednán na určitou hodinu, strávil jsem v čekárně ordinace dobu, nezbytně nutnou a tak se stalo, že jsem to tak tak stihl do konce směny. Jiný kraj, jiný zaměstnavatel!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Ad lahny

Přesně, jednou mě sestra doprovázela do HK a měla propustku
na celý den, ale to měla jinou mistrovou nyní má přísnou a ta se
„vozí“ po zaměstnancích, jako „čertice“ tu co měla předtím byla
hodná a nyní pracuje též pod touto mistrovou :(

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

barbakan
Za komunistů do nemocnice 15 km vzdãlené na předvolání k odbornému lēkaři, propustka na celý den, dnes tak jak jsem psal.
Nemocnice Hradec Králové..za komunistů celý den, dnes v kanceláři najdou nejlepší spoj a STAČÍ JEDNA HODINA o kterou přijedeš domů dřív, tak ji musíš napracovat.A to nemluvím o tom když máš odpolední nebo noční..to musíš přijít do práce.
Zlatí komunisti, ti nás takhle nebuzerovali.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Opět napíši " u nás". Když někdo má noční a potřebuje návštěvu jakéhokoliv lékaře, má zaplacenou propustku. Uvedu příklad: v úterý mám noční, nad ránem řeknu vedoucímu o propustku a protože nemůžeš z důvodu únavy po noční směně navštívit lékaře ( byly by zkresleny případné výsledky), tak ve středu na noční nejdeš, protože ve čtvrtek jdeš ráno k lékaři odpočatý. A pokud nemáš PN, jdeš ten den do práce, na noční!

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ad barbakan

Tvoje odpověď se netýká mé otázky :(
To je jasný o propustce, když jdeš k
lékaři normálně a požádáš o propustku,
ale ne o půl dne dovolené.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud zažádám o půl dne dovolené, co je do toho zaměstnavateli, jak část dovolené využiji? Když půjdu za lehkými děvami do bordelu, musím donést potvrzení od bodrel mamá, že jsem tam byl?

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ad lahny

Máš pravdu, proto se sestra raději rozhodla, že si
těch pár hodin zřejmě napracuje bude-li to možné.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Je to Mudr. Michal Kramář ordinuje v Polabinách,
ale ordinační hodiny nemá uvedeny pouze tel. číslo.
Chodí k němu moje sestra.
http://www.zubni-lekari.cz/ordinacni-hodiny/mudr-michal-kramar-pardubice-9.html
http://www.fir­my.cz/detail/379965-mudr-michal-kramar-pardubice-polabiny.html

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Ad Dochy

Četl si mé doplnění?

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Bohužel si nejsem jist kde začíná doplnění. Nějak se mi dnes neukazuje historie změn. Já věřím tomu, že zaměstnavatel má právo si ověřit že skutečně volno potřebuješ na lékaře. Jinak by se (zvlášť v prostředí kde převládá „čacháčkovská“ nátura) mnoho zaměstnanců nechávala zaměstnavatelem platit za to, že si bílí vlastní byt… V naprosté většině případů, pokud má člověk nějaké právo něco získat je vyžadována i možnost ověření, že jsou splněny všechny podmínky…

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Aha… Promiň. Teď koukám, že si bere dovolenou.
Tak to je trochu… neobvyklý a komplikovaný. Podle mně je chyba brát si dovolenou. Proč nevyužít práva na volno?
Ale když už si „bereš“ dovolenou: Nemáš právo si vzít dovolenou kdykoli chceš nebo potřebuješ. Dovolenou dle zákona nařizuje zaměstnavatel. Naštěstí jsem se zaměstnavatelem nikdy neměl s těmito věcmi potíže. Ale ofic. zkrátka o termínu dovolené rozhoduje zaměstnavatel, ne zaměstnanec. Takže z tohoto pohledu jeho požadavek také není úplně nesmyslný. Jen je to nestandardní situace.

před 2976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek