Proč zakázali propagaci nacismu, ale ne komunismu?

Za zdviženou pravici nebo špatné použití svastiky jdete do vězení, ale červenou hvězdu nebo srpek s kladivem nosit můžete, přitom jde jen o symboly. Nacisté své symbolu taky ukradli, pravice se zvedala už za Římské říše a svastika byla a je ve světě úplně běžná, zvláště v Asii, ale byla i Evropě. Taky se mi zdá jako nesmysl zakázat jakoukoliv propagaci nacismu, když komunismus povolený je, je stále komunistická strana. Přitom komunisté nadělali ve světě větší zvěrstva, napřiklad Mao Ce-tung nebo Stalin mají i sami o sobě na svědomí více životů než Adolf Hitler. Tím samozřejmě nechci nacismus nějak omlouvat, ale připadá mi to nespravedlivé. Buďto zakázat obojí, anebo ani jedno z toho.

Nejlepší odpověď
Edison

Protože je potřeba si znění toho paragrafu přečíst. Pokud vím, ono tam není nic ani o tom nacismu: Hnutí směřující k potlačování práv a svobod na základě… a následuje výčet…

Další odpovědi
Kepler

Inu, snahy byly, ale neuspěly, sametová revoluce nebyla dotažena důsledně do konce. Mnoho významných občanů se netajilo se svým zklamáním a raději odešli ze společenského života. Nyní tyto snahy už odezněly. Máme sice zákaz hnutí potlačující práva a svobody občanů blablabla, ale komunisté jsou kupodivu hájeni. Jinak si počti tady: https://www.cdk­.cz/zakaz-propagace-komunismu

independent

Protože měli dohodu, během sametového předání moci se dohodli „my vám dáme moc, vy nám dáte pokoj“.

Kryšpín

Dle mého názoru, Mao a Stalin prováděli čístky ve své domovině, kdežto Ada měl jiný úmysl a i Amícu mají svoji historii

Mc Merkurion

… podívej se na to takto: kde ve světě je komunistická strana zakázaná? … jsou vyspělé státy západní evropy, kde se komunisti buď přímo, či nepřímo podíleli na vládě …
… mimochodem, co docílíme tím, že zakážeme komunisty ??? … stále zde bude část obyvatelstva, která bude chtít žít v takové společnosti (ať už z přesvědčení, nebo jen proto, že nejsou schopni jinak se sami o sebe postarat a štědrý sociální systém jim vyhovuje) … dokaváď budou lidi chudí a bohatí, bude tomu tak …
… nacismus je věc jiná …