robertcz

Proč začít s podnikáním?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Na ÚP říkají, že pokud si člověk nemůže najít práci, tak by měl začít podnikat. je to nesmysl, jen se ho chtějí zbavit.

Pokud si někdo není schopen najít práci jako zaměstnanec, těžko si ji najde jako živnostník, aby neporušil Schwartzsystém.

Podnikat by měl ten, který má jasný podnikatelský záměr, který si je jistý, že se podnikám neuvede do dluhů, a že se tím uživí.

Další odpovědi
petra15

Preci proto, abys mohl pracovat 80 hodin týdne, protoze nechces pracovat 40 hodin 🙂:-)

anonym

Protože můžes rychle a lehce zbohatnout a stejně rychle zbankrotovat.

NikkiHeat

Podnikání sebou nese spoustu negativ. Jak my říkáme " podnikání je dobré pouze je-li úspěšné " . Nicméně jedna z největších výhod je, že si člověk z větší části řídí život sám. Nejhorší totiž pro zaměstnance je určitý druh nejistoty…neboli když firma potřebuje tak nabírá, když firma nepotřebuje tak propouští. Kdo tohle nemá rád, je nerad jen kus pro něčí potřeby tak odchází podnikat. Ta představa, že někde dělám za 10 tisíc do padesáti let a nakonec mě firma vykopne a já jsem jasnej (šance na další práci nulová a do důchodu daleko) mě tak děsí, že radši přes veškeré negativa, často i bez peněz, neustále podnikám.
Doplňuji:
Huxa: V tom je právě ten vtip…že to vypadá pro zaměstnance jako jistota ale ve skutečnosti je to jen vzdušný zámek.

huxa

NikkiHeat-toto bych spíše dal jako negativum podnikání. Jakožto zaměstnanec má člověk jistou jistou částku, kterou dostane za odvedenou práci, v případě vyhazovu může přejít do další firmy, podnikatel, jestliže zbankrotuje, si již moc založit další podnik nemůže s dluhy, … a musí chtě nechtě přijmout stálý příjem, případně podnikání risknout i s dluhy.
robertcz-osobně bych se nejdříve zeptal, proč se stát zaměstnancem? A když bych neměl žádnou odpověď, šel bych pro živnostňák. Mě se podnikání velmi líbí z toho důvodu, že třeba osobně bych nemusel každý den na stejný čas na stejné místo dojíždět, mohl bych pracovat doma a dělat si víceméně vše dle sebe.

zzzzz

Otaznikovič

Neznám podnikatele, který by lehce a rychle zbohatnul, každý si to musel vydřít. Místo 8 hodin denně makal zezačátku klidně i 16, bez volných víkendu atd. Prostě první rok je opravdu těžký.

Lehce a rychle zbohatne jen podvodník .-(